detector.media
20.11.2009 15:56
Європейські експерти: Новим викликом для українських інтернет-ЗМІ є громадянська журналістика

Європейські експерти вважають новим викликом для українських інтернет-ЗМІ громадянську журналістику. Про цей йшлося під час  семінару «Інтернет-ЗМІ на європейському ринку».

 

За словами Пьотра Поґожельского («Польське радіо»), у Польщі для інтернет-видання  головним є якісний контент: «На відміну від українських ЗМІ, де  на всіх сайтах дуже подібна інформація, в Польщі кожне видання обов'язково створює власне повідомлення, а не просто копіює його з іншого сайту. У Польщі інтернет-портали мають власні сюжети або матеріали з каналів свого холдингу».

 

За його словами, у Польщі взагалі немає ресурсів, що займаються лише  копіюванням чужого контенту. Так само відсутні безкоштовні портали, на яких можна було б переглянути  телебачення он-лайн або скачати фільми чи музику.

 

Однак при цьому пан Поґожельскі вважає, що на українському ринку інтернет-ресурсів - досить серйозна конкуренція, і цей фактор мають враховувати польські інвестори, які запускають нові видання: «Не варто думати, що це країна, де  можна зробити щось за малі гроші»

 

Також, за його словами, інтернет-ЗМІ активно використовують у своїх матеріалах сюжети та фото, зняті звичайними людьми.

 

Детальніше про  роботу громадянської журналістики (User Generated Content) коли контент, створений користувачем, бере активну  участь у формуванні складу новин, розповіла Лінда Рат-Віґґінс («Німецька хвиля», Німеччина). За її словами, саме інтернет надає можливість цьому явищу розвиватися. Вперше активність  у створенні фото- та відеоконтенту  користувачі продемонстрували ще  2001 року під час  терористичних актів у Нью-Йорку, а вже згодом, особливо завдяки надзвичайним подіям, цей рух активізувався. А 2005 року під час вибухів у Лондоні на прохання директора BBC Global News Ричарда Самбрука  користувачі  упродовж години надіслали  близько 20 аматорських відео, 100 - фото і 4 000 sms-повідомлень, що засвідчили факти цих подій та  були використані у матеріалах видання.

 

Програмний директор «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков зазначив, що враховуючи всі ці новітні тенденції, в межах програми «MediaNext» планують провести Twitter-трансляцію  виборчої кампанії з 7 по 17 січня. «Для цього ми плануємо залучити близько 80 регіональних журналістів», - сказав він.

 

У підсумку модератор семінару шеф-редактор проектів «Детектор медіа» Наталія Лигачова наголосила на тому, що інтернет розвивається незалежно від нас.

«Тобто будемо ми чи не будемо проводити семінари, але нові технології прогресуватимуть.  Навіть ВВС не відразу почало розвивати громадянську журналістику, вони почали це робити, коли зрозуміли, що повз них йде інше життя, і вони повз це життя проходять. І, з одного боку, втрачають своїх глядачів, читачів, слухачів, а з  іншого - те, що формується в Інтернеті, може нести і загрози громадському  суспільству. І ті, хто хоче застосовувати якісь етичні норми, мають користуватись таким само інструментом», - сказала вона.

 

«Детектор медіа»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY