detector.media
15.09.2009 18:16
Роднянський оголосив мобілізацію в «Білу гвардію»
Роднянський оголосив мобілізацію в «Білу гвардію»
Одна з головних книжок Михайла Булгакова — «Біла гвардія» — оживе, заговорить і «візуалізується» в найближчому майбутньому. Олександр Роднянський, залишивши посаду президента СТС-Media, запускає низку гучних кінопроектів. Серед них — і екранізація шедевра Михайла Афанасійовича… Романа, який оспівав Київ у всіх кольорах фатального 1918-го. Як повідомив «ДТ» сам Роднянський, режисером-постановником булгаковського проекту буде Сергій Снєжкін («НП районного масштабу», «Брежнєв»), а в головних ролях побачимо весь «хіт-парад» сучасного кіно.

Днями до Києва прибув кінодесант із Москви. Оглядали об'єкти в центрі столиці - для майбутніх зйомок за Булгаковим. Як ви розумієте, «не торканих» (численними владними загарбниками) історичних цінностей у цьому самому центрі вціліло не так уже й багато.

 

А отже, за словами пана Роднянського, деякі краєвиди, фасади та стародавні окраси Києва доведеться вдосконалити його величності Комп'ютеру.

 

Як майстрів візуальних технологій у проект «Біла гвардія» запрошено фахівців-асів, які вже працювали над красивим минулим в «Адміралі» і над так само багатобарвним майбутнім - у «Залюдненому острові».

 

Сценаристами «Гвардії» значаться знамениті київські письменники Марина і Сергій Дяченки. А Сергій Снєжкін нещодавно закінчив варіант першої частини режисерського сценарію.

 

- Чому Снєжкін у ролі режисера? - перепитує мене Роднянський. - Тому, що це шанована людина, хороший режисер. Він серйозно прописав першу частину режисерського сценарію. Це коли врахувати, що у великий сценарій інтегровано також кілька ранніх оповідань Михайла Афанасійовича. Майбутній проект бачиться поліфонічним. Хочеться не «картинки за Булгаковим», а істинності фактури та філософії письменника. Не повинно бути псевдоісторії, повинна бути історія. Адже це книжка, в якій Київ - головний герой. Я ж сам виріс на цьому романі. З ним пов'язані і мої студентські роки. Пам'ятаю, як Володя Оселедчик, за часів нашого студентства, в рамках режисерської майстерні ставив «Дні Турбіних», і я грав у нього Шервінського...

 

- Чому тільки зараз ви звернулися до роману? А не, скажімо, в період своєї керівної роботи на українському каналі «1+1»?

- Розумієте, це ж процес творчий... П'ять років тому, до речі, я обговорював можливість екранізації книжки з режисером Дмитром Месхієвим. Дивилися спектакль «Біла гвардія» в МХТ, постановка Сергія Женовача. Я справді люблю цей роман, він для мене, мабуть, головний у творчості Булгакова. Це напрочуд сучасний текст. Це історія і про сьогоднішніх людей. І про Місто, яке в силу історичних віянь опиняється в стані такого собі транзиту... Коли відбувається перехід з одного періоду в інший.

 

* * *

«Білу гвардію» зніматимуть для телеканалу «Росія» - другої за рейтингом, але першої за держстатусністю російської «телекнопки». За твердженням продюсера, настільки масштабні проекти неможливі без участі в спільній справі таких великих каналів.

 

Плануються і телевізійна версія, і прокатна.

 

«Чому не «Перший» Ернста?». На це запитання Роднянський відповідає конкретно й прямо. Хоча в кіноколах подейкували про недавні тертя Ернста і Роднянського в період рекламної кампанії «Залюдненого острова», коли Костянтин Львович вирішив «пограти» на новорічному зіткненні «Стиляг», «Кохання-зітхання-2» і «Острова» Роднянського-Бондарчука.

 

- Все-таки «Біла гвардія» підгадується під нішу репутаційних проектів і, як мені здається, вигідніше виглядатиме на державному каналі, а не на комерційному. Для цього ж каналу - для «Росії» - роблю й низку інших проектів: «Достоєвський» - режисер Володимир Хотиненко, «Сталінград» - режисер Федір Бондарчук.

 

- Така активна продюсерська кінодіяльність не суперечить вашому статусу члена ради директорів компанії СТС-Media?

- Я ніде не маю права працювати як топ-менеджер (великого телеканалу) - відповідно до системи чинних зобов'язань перед СТС-Media. Але можу займатися продюсуванням, дистрибуцією.

 

* * *

Запуск тих чи інших майбутніх кіно- і телепроектів Роднянський планує здійснювати в рамках своєї ж компанії AR Films. За його словами, задано молодіжний розважальний канал СТС не дає можливості звертатися до настільки серйозних тем, як Булгаков, Достоєвський: «СТС - усе-таки певний сегмент, певні рамки, за які хочеться вийти - на новому творчому рівні...»

 

Уже на цьому рівні в «Достоєвського» Роднянський запрошує двох головних (на цей час) зірок російського театру - Євгена Миронова і Чулпан Хаматову.

 

А кастинг у «Білу гвардію», вочевидь, переплюне ступінь зірковості навіть у «12» Михалкова. На сьогодні відомо, що в екранізації Булгакова зніматимуться Костянтин Хабенський, Володимир Машков, Федір Бондарчук, Сергій Гармаш, Олексій Серебряков, Сергій Маковецький... (Щоб остаточно не розкривати інтриги, не скажу, хто кого грає.) Поки що прочерки - навпроти вибраних булгаковських персонажів. Активно шукають... Ларіосика, Олену Тальберг. «Зате є три-чотири варіанти Шервінського, якраз і вибираємо», - каже продюсер, який сам колись грав цю роль.

 

У найближчих його планах - прокатна кіноверсія «Татусевих дочок». А також «картина про Київ»... Що конкретно за цим словосполученням - наразі не конкретизує. Каже лише, що хотів би присвятити рідному місту історію людяну, зрозумілу і сповідальну. І для цього вже шукає молодого режисера - причому не виключено, що з числа наших київських надій.

 

Зйомки ж «Білої гвардії» - у Києві - за попередніми планами мають стартувати в січні 2010-го. Основні локації: Андріївський узвіз, Софійська площа, деякі інші близькі Булгакову місця.

 

Декорації вибудовують у пітерських павільйонах. Не на студії Довженка. Виявляється, оренда офісу в нас набагато дорожча, ніж на «Мосфільмі», і, враховуючи економічний інтерес, у пік кризи це зовсім невигідно. «Навіть порівнювати не можна!», - дивується Роднянський. І дивиться на годинник... Його чекають - на Андріївському.

 

До речі...

 

Роман Михайла Булгакова «Біла гвардія» вперше опубліковано (не повністю) 1924 року. А роботу над ним письменник розпочав двома роками раніше. Щодо своєї книжки Булгаков був непостійний. «Роман цей я люблю більше за всі мої речі», - написав він. І в нього ж: «Дуже буде шкода, якщо я помиляюся і «Біла гвардія» не сильна річ». Прототипами героїв книжки стали київські друзі і знайомі письменника. «Білу гвардію» автор замислював як трилогію.

 

Олег Вергеліс, «Дзеркало тижня»

 

Фото - http://www.zn.ua

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY