detector.media
14.09.2009 18:13
Журналісти Фоменко і Хоменко не хочуть, щоб їх судив суддя, якого вони критикували

Журналісти-розслідувальники Володимир Фоменко й Ілля Хоменко протестують проти участі судді, якого вони колись критикували в публікаціях, у судовій справі за позовом проти них. Про це йдеться в їхньому відкритому листі, який надійшов на адресу ТК (з відкритим листом можна ознайомитися тут).

 

Позов про захист честі і гідності проти Фоменка і Хоменка висунув колишній губернатор Чернігівщини Микола Бутко. Приводом стала стаття «Знову - умертвіння» («Дзеркало тижня», № 27/2008). Проте стурбованість авторів «Дзеркала тижня» викликав не сам факт позову, а суддя, котрий головує у справі.

 

Позов було подано до Деснянського районного суду міста Чернігова. «Згідно з процедурою, прийнятою у Деснянському райсуді, розподіляють справи між суддями  заступники голови суду. Цю обрав для себе заступник голови у цивільних справах, персонаж нашої статті "Це - ненадовго" Вадим Коверзнєв», - стверджують журналісти. Перше клопотання відповідачів про відвід суддя Коверзнєв не задовольнив.

 

У зв'язку з цим журналісти закликають колег і правозахисників сприяти неупередженому дослідженню цієї ситуації. «Україна сьогодні стала унікальним полігоном з відпрацювання схем юридичного тиску на пресу. Та коли право судити журналіста довіряють персонажу його критичної статті - це вже занадто навіть для вітчизняної Феміди. Ми розуміємо, що судимося не з відставним чиновником і не з кабінетним ученим. Проти нас постала та корупційна система, діяльність якої ми досліджували два десятиліття. Єдиною протидією їй може бути суспільна увага до справи», - заявляють вони.

 

Нагадаємо, що в 2002 році невідомі намагалися вчинити замах на життя Володимира Фоменка й Іллі Хоменка: тоді хтось зіпсував гальма їхнього автомобіля. Розслідування справи Солом'янським РУ ГУ МВС у місті Києві завершилося нічим.

 

Володимир Фоменко й Ілля Хоменко - чернігівські журналісти, які спеціалізуються в жанрі розслідування. Публікували свої матеріали в газеті «Дзеркало тижня», звідки пішли у зв'язку зі скороченням штатів торік. Нині працюють на першому каналі Національної радіокомпанії України. За весь час професійної діяльності програли лише один судовий процес про спростування, предметом якого стали статті, присвячені корупції в українській судовій системі.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY