detector.media
01.07.2009 16:53
Інститут масової інформації розпочав моніторинг дотримання стандартів у пресі

1 липня Інститут масової інформації розпочав моніторинг друкованих засобів масової інформації на предмет дотримання ними журналістських стандартів. Мета моніторингу - підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання ЗМІ до дотримання журналістських стандартів та формування попиту на якісну журналістику в Україні.

 

Проект реалізовується Інститутом Масової Інформації та «Детектор медіаю» за підтримки Internews Network

 

У рамках проекту «У-Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян», що реалізовується громадською організацією «Інститут Масової інформації» та ГО «Детектор медіа» за підтримки Internews Network, проводитиметься моніторинг рейтингових всеукраїнських друкованих видань, таких як газети «Сегодня», «Факты и комментарии», «Экономические известия», та журнал «Кореспондент».

 

Регіональні партнери ІМІ, такі як «Центр журналістського правозахисту» - Львів, «Об'єднання «Рівнеінформ» - Рівне, «Донецький прес-клуб» - Донецьк та «Інформаційний прес-центр» - Крим, продовжать моніторинги друкованих ЗМІ в цих регіонах.

 

Щомісяця експертна комісія в складі Тараса Шевченка, Єгора Соболєва та Руслана Дейниченка за спеціально розробленою методологією досліджуватиме перераховані видання на предмет наявності в них матеріалів, написаних з порушеннями журналістських стандартів.

 

Методологія полягає в дослідженні матеріалів ЗМІ, маркованих як реклама, а також без такого позначення. Марковані матеріали аналізуватимуться на предмет читабельності позначок про рекламу та дотримання вимог закону, згідно з якими рекламні матеріали мають бути позначені словами «реклама», «на правах реклами».

 

Немарковані як реклама матеріали у ЗМІ (формально всі вони є власними матеріалами видання) оцінюватимуться для перевірки дотримання наступних журналістських стандартів:

 

а) актуальність матеріалу;

б) суспільна важливість інформації;

в) збалансованості (висвітлення основних точок зору);

г) відокремлення фактів від коментарів;

ґ) точність і достовірність (перевіреність) інформації.

 

Також ці матеріали підлягатимуть дослідженню з метою виявлення ознак прихованої реклами, таких, зокрема, як наявність цілком або майже ідентичного матеріалу в інших ЗМІ, вказування в матеріалі адреси магазину, контактного телефону фірми тощо.

 

Результати моніторингу оприлюднюватимуться щомісяця у вигляді звітів окремо по всеукраїнських виданнях та по кожному регіону.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY