detector.media
02.06.2009 08:27
«Кінобізнес в Україні»: кіно з бюджетом до $1,2 млн може бути рентабельними, проте успіх неможливий без підтримки телеканалів

Прокатна успішність кінофільму в Україні та Росії напряму залежить від наявності чи відсутності медіаресурсу, насамперед - підтримки великих телеканалів. Таку тезу висловили кілька доповідачів міжнародної конференції «Кінобізнес в Україні», що відбулася 1 червня в Києві (організатор - компанія Media Resources Management).

 

Як зазначив один із російських учасників конференції, з десяти російських фільмів - лідерів зборів минулого року лише два («Гітлер капут» та «День радіо») не мали фінансування телеканалів та державної підтримки. Тому у сьогоднішніх ринкових умовах у Росії та Україні успіх картини неможливий без медійної складової.

 

За словами генерального директора ICTV Олександра Богуцького, на українському телебаченні з початку року рекламувалося 49 прокатних кінострічок. У сумі їхні ролики набрали 5,5 тисяч WGrp (зважених рейтингів) за аудиторією «люди 16-30 років». Найбільше - близько 700 WGrp - припало на другу частину «Залюдненого острова». 678 WGrp взяло «Кохання у великому місті» - картина, співінвестором якої виступив ICTV, близько 650 WGrp - «Тарас Бульба». Медіапідтримкою «Залюдненого острова» та «Кохання у великому місті» займалися телеканали холдингу Віктора Пінчука (Новий канал, СТБ, М1 та ICTV), акцент у промоції «Тараса Бульби» було зроблено на «Інтер» та Новий канал. На думку пана Богуцького, деякі фільми, які в Росії мали шалений успіх, не змогли повторити його в Україні якраз через відсутність достатньої підтримки телеканалів. Наприклад, «Любовь-морковь». При цьому Олександр Богуцький зазначив, що основна запорука глядацького інтересу - це все-таки гарний сценарій, ідея фільму. Якщо ці дві умови - телепідтримка та гарна ідея - присутні в одному проекті, то, на його думку, такий проект може бути вдало реалізований в Україні.

 

Головний виконавчий продюсер кіноконцерну «Ялта-Фільм» Олег Малишевський вважає, що принаймні нульову рентабельність наразі, за умов кризи, може отримати українська картина з бюджетом $1,2 млн, близько $250 тисяч із яких буде вкладено у маркетинг. Бажано, щоб у ролях були «медійні» (добре відомі пересічному глядачу) обличчя. За його словами, бюджет фільму «Сафо» (один із найуспішніших проектів кіноконцерну) було перевищено до позначки $2,85 млн, тому що ця картина була більше «режисерським», ніж «продюсерським» проектом. Такий бюджет у Україні окупити складно, а продажі на інші ринки не завжди можуть компенсувати різницю. Права на показ «Сафо» продано у 24 країни.

 

Олег Малишевський зазначив, що основна частина українського кінобізнесу - це не власні продюсерські проекти, а участь у створенні російських та інших закордонних проектів. Зараз у зв'язку зі складною економічною ситуацією в Україні стало набагато дешевше знімати - у порівнянні з Росією розцінки нижчі на 20%. «Я не погоджуюся з думкою, що Україна - це нецікава локація. За 4 роки існування наша компанія взяла участь у 64 проектах, у тому числі у понад 30% усіх російських релізів, що вийшли за цей час. Зокрема ми працювали над «Залюдненим островом» та фільмом «Гітлер капут». Зараз ведемо переговори з двома американськими та однією німецькою кінокомпаніями. Україна цікава їм тим, що тут є велика дешева біла масовка. У Криму люди згодні працювати у масовці по 12-14 годин на день за $10. Тут великий світловий день, що дуже важливо для зйомок. І тут багато кваліфікованого ресурсу, що має великий досвід та швидко переймає нові технології», - зазначив він.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY