detector.media
02.05.2009 12:05
Вінський хоче відновити основний принцип формування тарифу на доставку в залежності від відстані та обсягу (ваги) видання

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» № 4417 щодо тарифів на передплату та доставку періодичних видань, який був поданий Кабінетом Міністрів України.

 

Проект акта розроблено з власної ініціативи Міністерства транспорту та зв'язку України. Згідно з прогнозом результатів ухвалення цього законопроекту дозволить зменшити щорічні витрати держбюджету України на компенсацію збитків державних підприємств зв'язку у розмірі приблизно 11,7 млн. гривень.

 

Уряд обґрунтовує необхідність ухвалення закону тим, що тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою залишались незмінними протягом п'яти років.  Одночасно відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України «Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів» відбувається обмеження навіть затверджених (збиткових) тарифів, а саме - тариф на передплату та доставку не може перевищувати 40 відсотків собівартості виготовлення одного примірника видання.

 

Незважаючи на об'єктивні фактори зростання витрат на одиницю продукції в державі, що підтверджується зростанням видавничої вартості видань, собівартість виготовлення видань протягом 2002-2006 років залишається майже незмінною. У результаті обмежень вартості послуг з оформлення передплати та доставки вітчизняних періодичних друкованих видань, державні підприємства зв'язку щорічно недоотримують доходи від надання послуг з оформлення передплати та доставки видань у розмірі 20-25 млн. грн., які повинні бути компенсовані за рахунок держбюджету України. Як наслідок, відбувається прихована підтримка видань за рахунок державних підприємств.

 

Крім того, зазначена норма закону призводить до дискримінації видань з невеликим накладом, оскільки великотиражні видання отримують переваги внаслідок зменшення собівартості його виготовлення. В той же час, видання з малими тиражами, а це в основному районні та обласні, мають вищу собівартість виготовлення і відповідно більший тариф на оформлення та доставку. Складається ситуація, коли багатотиражні видання, що друкуються в місті Києві і доставляються по всій території України, мають нижчий тариф, ніж видання, що доставляються на незначну відстань (район, область).

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY