30 квітня керівнику комунікаційної компанії pro.mova Євгену Глібовицькому було відмовлено у в'їзді на територію Киргизстану. Про це «Детектор медіа» повідомили у компанії pro.mova.
Під час перетину пункту пропуску «Акжол» між Казахстаном та Киргизстаном, прикордонна служба Киргизстану видала Глібовицькому «АКТо не пропуске через государственную границу Кыргызской Республики» (орфографія оригіналу збережена). У виданому на руки Акті про непропуск через держкордон вказано, що Євгену Глібовицькому «закрыт въезд в КР» без зазначення причини чи терміну заборони.
У Казахстані Євген Глібовицький перебував як експерт ОБСЄ на семінарі «Ефективна взаємодія державних прес-служб і преси у демократичному суспільстві». Семінар відбувався у місті Караганда, 28-29 квітня. Євген Глібовицький є експертом з питань медіа для ОБСЄ з 2005 року. Переважно робота Євгена Глібовицького під егідою ОБСЄ відбувалася в країнах Центральної Азії та Кавказу. Після заходу ОБСЄ Євген Глібовицький вирушив до Киргизстану, де мав вести фінальні переговори та підписувати документи про відкриття у Бішкеку представництва консалтингової компанії pro.mova, власником якої він є. Напередодні авіарейсом зі Стамбула безперешкодно прибула у Киргизстан інший партер компанії pro.mova - Олександра Бакланова.
Як експерт Євген Глібовицький консультував Інститут медіа-представника у Киргизстані, зокрема брав участь у розробці проекту закону «Про Суспільне телебачення». У березні Євген Глібовицький провів у Бішкеку тренінг для працівників Генеральної прокуратури Киргизстану. У грудні 2008 року компанія pro.mova, яку очолює Глібовицький, проводила у Львові тренінг для молодих лідерів громадських організацій Киргизстану. Традиційно під час візитів до Бішкека Євген Глібовицький проводив тренінги та майстер-класи для журналістів, громадських активістів бізнесу та представників різних політичних сил.
За наявною у розпорядженні компанії pro.mova інформацією, з людьми, з якими контактував Євген Глібовицький у Киргизстані останнім часом велися «співбесіди» та «роз'яснення», власникам приміщень, де відбувалися заходи, робили «прохання» обмежитись проведеними заходами.
«Я сприймаю те, що відбулося як поганий сигнал для громадянського суспільства у Киргизстані, - сказав Євген Глібовицький. - Питання не в тому, чи мене пустять чи не пустять до Киргизстану, питання в тому чи країна закриється від можливостей, які дає їй відкритий світ. Ми передавали у Киргизстан найновіші знання у гуманітарній сфері - ціннісні дослідження, майстерність публічності, вміння працювати у відкритому світі та будувати мости між «вчора» і «завтра». Дуже шкода, що частина цих знань потрапить до Киргизстану пізніше, ніж могли би».
Євген Глібовицький планує зробити всі необхідні процедурні кроки, аби оскаржити відмову у в'їзді в Киргизстан. Про справу проінформовані генеральне консульство України у Бішкеку, Секретаріат Президента та Представник з свободи медіа ОБСЄ у Відні.
«Детектор медіа»