Ведучий авторської програми «Правда» на телеканалі ТВі Роман Скрипін очолив інформаційну службу каналу, ставши заступником головного редактора ТВі Євгена Кисельова. Про це вчора повідомив сайт «Дуся». «Детектор медіа» розпитала в пана Скрипіна про його нові обов'язки в інформаційній службі та програмі «Сьогодні» на ТВі.
- Романе, це правда, що вас призначено заступником головного редактора телеканалу ТВі?
- Так, це відбулося ще 2 квітня. Я просто не афішую своє призначення.
- Як змінилися ваші обов'язки на каналі?
- Я робив і продовжую робити авторську програму «Правда» по черзі з Віталієм Портниковим. Керівництво запропонувало взятися за інформаційну службу каналу, а також за програму «Сьогодні», що виходить о 21 годині. І я взявся: місяць до того думав, потім погодився.
- Хто раніше курував інформаційну службу?
- Цим займався Євген Кисельов. І він залишається моїм керівником. А я займаюся такими поточними речами як планування, робота з журналістами, верстка випуску.
- Як поділені обов'язки між вами й іншим заступником головного редактора Вахтангом Кіпіані?
- Вахтанг Кіпіані займається програмою «Знак оклику», а я займаюся програмою «Сьогодні» й інформаційною службою. Ми з ними координуємо діяльність, тому що використовуємо деякі їхні зйомки й репортажі в нашій програмі «Сьогодні», а вони так само користуються деякими нашими зйомками. Але ми не дублюємо функції.
- А пан Кисельов знаходиться в Києві постійно?
- Так, він учора був у Києві, проводив зустріч з агенцією «Франс Прес», яка пропонувала свої послуги. Він більше в Києві, ніж у Москві. Ми в постійному контакті, я з ним обговорюю свої ідеї.
- Скільки загалом працівників у вашому підпорядкуванні? Чи збільшився штат?
- Штат не збільшувався, і навряд чи це станеться незабаром. Загалом у ньюзрумі працює близько 12 людей, з них п'ятеро - журналісти. Як на мене, цього достатньо для того, щоб робити повноцінну програму, оскільки на 5-му каналі у нас було 22 випуски новин на день, при цьому було 10 камер і 7-10 журналістів. На ТВі є й камери, і машини. Проте найцінніше не техніка, а люди, котрі це роблять. Фахівців на ринку не так багато. Але це не значить, що не можна створити своїх. Побудова інформаційної служби - це кропітка робота, тут має значення людський фактор.
- З ким ви конкуруєте за глядача?
- Конкурентне поле програми «Сьогодні» очевидне: 5 канал і Перший національний. Хоча ми не готуємо новини, це швидше вечірній тележурнал. Ми не переказуємо, що сказала Юлія Тимошенко про Віктора Балогу, а він їй на це відповів. Ми показуємо тільки яскраві події, а якщо їх нема - готуємо власні матеріали. Ми не ганяємося за політикою й суто політичними новинами, як це відбувається в схибленому українському інформаційному просторі. Україна живе у світі, який обертається не довкола України. Тому нас цікавлять найяскравіші події на планеті Земля, з Україною включно.
- Чи збільшуватимете кількість випусків інформаційної програми?
- Не моя прерогатива це вирішувати. Зараз перед нами поставлена мета зробити якісну вечірню інформаційну програму хронометражем 24 хвилини. Ресурсу в нас достатньо, я вважаю, для 24 хвилин. Останнім часом ми розмірковуємо над тим, щоби збільшити хронометраж. Але я поставив би насамперед на якість. Тому що все залежить від контенту. Чим він цікавіший - тим вищий рейтинг. Ми маємо за мету досягти певних рейтингових показників, і те, що я бачу, мене радує. Водночас ми ще не досягли того рівня, якого я особисто прагну. Поки що ми на перехідному етапі. Найближчим часом «Сьогодні» буде змінена насамперед візуально.
- Що саме зміниться?
- Елементи верстки. Наша мета - тримати глядача, ми для цього застосовуватимемо весь можливий інструментарій. Раджу вам подивитися вчорашню програму на сайті ТВі. Алла Пугачова, котра співає з Юлією Тимошенко, в нас була на першому місці. Наша верстка кардинально відрізняється від тих програм, що виходять з нами в одному слоті й узагалі в один день.
- Зрозуміло: ви вибираєте найбільшу цікавинку дня...
- Тому що нам потрібен найцікавіший матеріал. Не для «галочки», бо ми не виконуємо лише соціальну функцію телебачення. Хоча вчора, наприклад, був добре зроблений сюжет про дітей, які живуть у сиротинцях родинного типу. Також у вчорашньому випуску ви можете побачити приїзд генерал-губернатора Канади. Нам сподобалося, що Ющенко дав їй лопату і вони садили калину. Справа в тому, що ми відслухали все, що вони говорили, а там - загальні фрази про співпрацю, нічого конкретного. Перший національний про це розповідав добру першу частину програми. А нам було цікаво, що вона темношкіра, франкомовна і з лопатою в руках.
- Але таким підходом до новин відрізняється ще й СТБ, хіба ні?
- Я уважно стежу за новинами СТБ. Але в них є велика кореспондентська мережа по Україні. А в нас цього поки немає. Ми маємо партнерів серед телестанцій у Дніпропетровську, Харкові тощо, які мають свої інформаційні служби. Ми з ними зараз встановлюємо кореспондентські зв'язки. Але це не кормережа, а швидше фрилансери.