detector.media
19.02.2009 11:10
Генпрокуратура опитала Ігоря Куруса і не виявила порушень
Генпрокуратура опитала Ігоря Куруса і не виявила порушень
Генеральна прокуратура України відповіла на звернення голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Ганни Герман стосовно заяви першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ігоря Куруса. Відповідь заступника генерального прокурора України Тетяни Корнякової публікує сайт Спілки кабельного телебачення України.
 
Нагадаємо, що 21 січня на брифінгу для журналістів пан Курус прокоментував наміри Верховної ради подолати вето Президента на законопроект «Про внесення змін до закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення (автор – народний депутат Олена Бондаренко, Партія регіонів).
 
«Я категорично не буду голосувати за компанії тих депутатів, які проголосують за подолання вето. З політичних мотивів. Так само як і депутати з політичних мотивів голосують за цей закон», - підкреслив пан Курус.
 
У відповідь на цю заяву Ганна Герман надіслала до Генпрокуратури депутатське звернення щодо того, що пан Курус використовує службове становище в особистих цілях.

Натомість Генпрокуратура, опитавши Ігоря Куруса, зробила висновок, що пан Курус лише висловив власну думку, а свободу висловлення поглядів йому гарантовано Конституцією України.

Згідно з порядком денним, сьогодні Верховна Рада має намір винести на голосування законопроект Олени Бондаренко.

 
Текст відповіді ГПУ пані Герман надаємо повністю:
 
 «Шановна Ганно Миколаївно! Ваше звернення щодо заяви першого заступника голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Куруса І.Ф. стосовно намірів Верховної ради України подолати вето Президента України на законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” Генеральною прокуратурою України розглянуто.
Інформую, що до  Генеральної прокуратури України заяв від народних депутатів України, телерадіокомпаній та членів Національної ради щодо тиску на них з боку Куруса І.Ф. у зв’язку із розглядом вказаного законопроекту у парламенті не надходило.
Згідно із Законом України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” Національна рада є колегіальним органом у складі 8 осіб, рішення якої вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало не менш як п’ять її членів.
Відповідно до ст. 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки, слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Законодавством України не заборонено висловлювати точку зору з приводу підтримки певної політичної партії.
Опитаний в ході перевірки у Генеральній прокуратурі України Курус І.Ф. пояснив, що на брифінгу він висловив лише своє особисте ставлення до внесення змін до вищевказаного Закону і у подальшому при прийнятті Національною радою відповідних рішень використовувати службове становище наміру не має.
З повагою
Заступник Генерального прокурора України                    Тетяна Корнякова»
 
«Детектор медіа»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY