Грудневий номер жіночого журналу «Любимая» стане останнім – його видавець, Telegraaf Media Group Ukraine, вирішив закрити проект. Редакція видання працюватиме до кінця року, але січневий випуск із друку вже не вийде.
Цю інформацію «Детектор медіа» підтвердила головний редактор журналу Оксана Литовченко. За її словами, причина закриття – «
та сама, яка була вказана в офіційному коммуніке про вихід групи з українського ринку». Нагадаємо, нідерландський медіахолдинг Telegraaf Media Group, якому належить Telegraaf Media Group Ukraine, на початку листопада
оголосив про намір припинити діяльність в Україні та кількох інших країнах і зосередитися на більш ефективних бізнесах. Розпродаж його українських активів триває, але наразі холдингу вдалося продати лише портал Emarket.ua.
Журнал «Любимая» виходив з 2005 року щомісяця. Заявлений наклад – 100 тисяч примірників обсяг – 132 сторінки, формат - 220 х 270 мм. За даними дослідження MMI 01/2008 – 02/2008 компанії TNS Ukraine, «Любимая» посідала 19 позицію серед жіночих видань із аудиторією одного номеру 87 тисяч осіб.
Генеральний директор видавничого дому «Hachette Filipacchi Shkulev – Україна» Сергій Мірошниченко вважає, що журнал не був прибутковим, тому його не змогли продати. На його думку, видавництву не вдалося зробити високоякісний продукт – «Любимая» не змогла конкурувати за якістю контенту з журналами «Единственная» и «Добрые советы», лідерами цього сегменту жіночих видань. «Під час кризи рекламодавці зосереджуватимуть скорочені рекламні бюджети на лідерах ринку. Іншим виданням буде скрутно, і я не виключаю, що у 2009 році можуть закритися ще кілька жіночих журналів», - зазначив пін Мірошниченко.
Комерційний директор видавництва «Edipresse Україна» Оксана Оліярчук зазначає, що для того, щоб видання могло зацікавити інвесторів, воно повинно було зацікавити споживачів – рекламодавців і читачів. А цього, на її думку, за 3 роки так і не сталося: «За брендом мають стояти рейтинги, а вони у цього журналу були невеликими. Через це перспектива великої прибутковості та інвестиційної привабливості проекту була примарною».
«Детектор медіа»