detector.media
13.11.2008 20:03
Члени Нацради нічого не знали про список заборонених телеканалів
Документ під назвою «Перелік іноземних телеканалів, ретрансляція яких на території України обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» станом на 06.11.2008», опублікований 13 листопада «Детектор медіаю», не був затверджений Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Про це «Детектор медіа» повідомили ті члени Нацради, з якими вдалося зв’язатись.
 
«Це не було рішення Національної ради, я особисто за таке рішення не голосувала. Вперше побачила список на «Детектор медіа». Ми обов’язково розслідуватимемо цю ситуацію, щоб зрозуміти, хто розіслав лист саме з таким формулюванням – «заборонити». Думаю, це питання постане у вівторок. Але не виключаю, що це якесь непорозуміння на рівні працівників апарату», - сказала «ТК» член Нацради Тетяна Мокріді.
 
«Для мене це повна несподіванка, - сказала член Національної ради Тетяна Лебедєва. - Я чую про такий документ уперше. На засіданні Нацради цей список не узгоджувався і не затверджувався. Мене дивує сама постановка питання. Можливо, такий список і варто було б створити, але його складання вимагає підготовки, перевірки та затвердження на засіданні».
 
«Я зараз перебуваю у Страсбургу, і сьогодні з превеликим здивуванням дізнався про цей перелік, - сказав відповідальний секретар Нацради Владислав Лясовський. – Національна рада – це колегіальний орган, потрібна певна кількість людей, щоб ухвалити рішення. Ніяких одноосібних рішень у нас не приймають. Запевняю вас, що, принаймні, за моєї участі такого переліку не приймали. Я розпорядився, щоб завтра апарат написав мені доповідну з приводу того, хто дав доручення розіслати цей документ. Виконавець – працівник апарату Нацради, який це зробив – мені відомий».
 
Владислав Лясовський наголосив, що, на його думку, зазначений перелік «не відповідає дійсності», і в його публікації немає потреби. «Усі канали дозволені, але прийдіть і надайте нам документи, які підтверджують це! Я не хочу жодного каналу забороняти. Нам треба домогтися того, щоб канали виконували закони України. Якщо так буде, ми зробимо все, аби в нас працювали всі канали», - пояснив він. «Це перевищення повноважень кимось, а ким – ми розберемось», - резюмував Владислав Лясовський.
 
«Який список, скажіть? Хто підписав?», - емоційно запитав кореспондента «Детектор медіа» перший заступник голови Національної ради Ігор Курус. За його словами, він не підписував такого списку. «Я боюся, що на рівні управлінь були розіслані якісь цидулки, які не завжди правильно виписуються, і після цього почався конфлікт. Немає заборонених каналів! Усі канали в Україні можуть бути відкриті і доступні українським глядачам. Єдине, що канали є адаптовані, а є не адаптовані», - сказав він.
 
На уточнююче запитання, чи йдеться про якусь помилку апарату Національної Ради, пан Курус сказав: «Я не знаю, чи помилка, чи провокація. Що це за документ, на який ви посилаєтесь? «Детектор медіа» займається провокаціями? Але я так не думаю. Якщо від Національної ради виходить якийсь лист, який перехоплюється «Детектор медіаю», то дайте нам джерело, звідки ви його взяли. Бо, можливо, ніхто не підписував цей документ. Я його не підписував, Віталій Шевченко його не підписував. Отже, була якась провокація. Дайте нам цього листа, і ми знайдемо істину».
 
Нагадаємо, зазначений документ було розіслано представникам Національної ради в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі з інструкцією при відповідних запитах користуватися цими матеріалами як інформаційними. Він складається з 53 іноземних телеканалів, ретрансляція яких в Україні обмежена (а фактично – не дозволена), оскільки вони не адаптовані до українського законодавства. Сам список не має підпису, проте супроводжується документами за підписами начальника управління регіональних представників Національної ради Оленою Ракіною та заступника директора департаменту інформаційно-аналітичної роботи – начальника управління координації роботи регіональних секретарів Нацради Миколи Пузирея. Копії документів були надані «Детектор медіа» джерелами, близькими до одного з регіональних представництв Національної ради.
 
«Детектор медіа»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY