detector.media
11.11.2008 13:47
Кабмін підпише угоду з керівниками ЗМІ про захист моралі в інформаційному просторі (ОНОВЛЕНО)
Уряд за пропозицією Національної ради з телебачення і радіомовлення і Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі ініціює підписання з керівниками засобів масової інформації громадського договору про захист моралі в інформаційному просторі України, повідомляє УНІАН.
 
Така пропозиція сьогодні схвалена на спільному засіданні Національної ради з телебачення і радіомовлення та Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, яке проходило під головуванням віце-прем`єр-міністра України Івана Васюника.
 
«Тенденція до зниження загального морально-етичного рівня вітчизняного теле- і радіопродукту очевидна. Через телебачення і радіо все частіше розповсюджуються матеріали, які здійснюють замах на релігійні святині, державну символіку, принижують національне достоїнство народу і особи, культивують дух нетерпимості, жорстокості, пропагують ксенофобію, спотворюють вітчизняну історію і нехтують духовними досягненнями попередніх поколінь українців», - сказав Іван Васюник.
 
Віце-прем`єр-міністр вважає необхідним посилити координацію органів державної влади в галузі суспільної моралі. Водночас, на його думку, не слід захоплюватися репресивними механізмами в цій сфері.
 
«Репресивний шлях є безперспективним і приреченим на невдачу. Єдиним правовим механізмом, на мій погляд, може бути лише діалог між державними інституціями і суб`єктами інформаційної політики – телеканалами, радіо, інтернетом. Результатом такого діалогу має стати вироблення механізму саморегуляції», - додав він.
 
Учасники засідання сьогодні ухвалили рішення про створення спеціальної робочої групи з підготовки громадського договору, в якому буде чітко виписано, за словами Васюника, «всі писані й неписані правила».
 

«Першим кроком координації дій державної влади в інформаційному просторі для захисту суспільної моралі була домовленість про проведення зустрічі з керівниками загальнонаціональних каналів, – сказав член Національної експертної комісії, голова НСЖУ Ігор Лубченко. – Спочатку навіть була пропозиція провести форум, але вирішили, що більш конструктивною розмова буде саме під час робочої зустрічі. Тому віце-прем’єр-міністр Іван Васюник дав доручення створити робочу групу по підготовці проведення такої зустрічі».

 

Тетяна Мокріді, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, виступаючи на засіданні, зазначила, що потреба в додатковій угоді виникає з недосконалості самого Закону «Про суспільну мораль», в якому «багато різночитань, художнього тексту, а бракує чітких критеріїв». До цього ж з ініціативи пані Мокріді обговорювалося питання легалізації інтернет-ЗМІ, з огляду на те, що впливовість мережевих видань росте.
Попередньо варіант угоди буде запропоновано медіа для громадського обговорення.

 

У своїх виступах учасники засідання запропонували розглянути можливість створення Інформаційної колегії під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Івана Васюника. Про це повідомляється в офіційному прес-релізі НЕК. У підсумку ухвалено рішення у 10-ти денний термін внести на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо доцільності створення та повноважень Інформаційної колегії з наданням йому статусу урядового комітету.

 

«Детектор медіа»

 
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY