На думку деяких представників індустрії, необхідно віддати регулювання розвитку цифрових телемереж до компетенції Кабінету Міністрів. Про це на круглому столі «Про необхідність створення державно-громадської організаційної структури керування переходом на цифрове ефірне мовлення» заявили віце-президент Національної радіокомпанії України Валерій Юрченко та голова телерадіоасоціації «УКР-ДВБ-ФОРУМ» Олександр Соломаха. Подія відбулася 29 жовтня в рамках шостої міжнародної виставки EEBC 2008.
Учасники заходу майже одностайно зійшлися на думці, що впровадженню «цифри» заважають насамперед не проблеми з технічною базою, а неузгодженість у діях державних органів – Мінтрансу, НКРЗ та Нацради. Так, керівник одеського РТПЦ Валерій Волков розповів, що в області є повністю технічно готовими дві зони синхронного мовлення. Крім того, на рівні обласної адміністрації розроблено програму надання малозабезпеченим верствам населення сет-боксів для прийому цифрового сигналу, загальний бюджет програми – 2,7 мільйони гривень з розрахунку на 7 тисяч сет-топ-боксів. Але мовлення не ведеться – через відсутність «правил гри» і неспроможність різних відомств домовитися між собою.
Альтернативами пропозиції щодо підпорядкування програми впровадження цифрового телебачення напряму Кабміну, стали думки директора Інституту електроніки і зв'язку УАН Теодора Наритника та керівника програми законодавчих ініціатив Незалежної Асоціації Мовників Ольги Большакової. Пан Наритник запропонував «підвищити статус» Концерну РРТ, оскільки Концерн «непогано зарекомендував себе» у справі створення цифрових мереж. На думку пані Большакової, оптимальним варіантом є створення міжвідомчого органу та громадської структури при ньому з дорадчими функціями.
«Детектор медіа»