detector.media
10.10.2008 18:07
Відкритий лист щодо зловживань керівництва каналу «Рада»
Відкритий лист щодо зловживань керівництва каналу «Рада»
У вересні «Детектор медіа» вже публікувала відкритий лист журналістки телеканалу «Рада» Наталії Сокуренко щодо ситуації на каналі. Ми неодноразово звертались до згадуваних у листі осіб із проханням прокоментувати або відповісти на звинувачення, проте не отримали жодних коментарів. Позаяк ідеться про державний телеканал, який фінансується коштом платників податків, «Детектор медіа» вважає за необхідне опублікувати розгорнутий відкритий лист Наталії Сокуренко, що містить інформацію про начебто зловживання керівництва Дирекції телерадіопрограм Верховної Ради. Ми сподіваємось на те, що керівництво каналу змінить свою позицію та погодиться на коментарі.
 
Прошу вас захистити честь, гідність і права журналістів парламентського телеканалу «Рада». Цей телеканал існує близько 10 років у фінансово-господарській структурі Управління справами Верховної Ради України і не має власного юридичного статусу, але отримує чималі кошти із державного бюджету на нібито власні потреби телеканалу. Змушена звернути вашу увагу на численні порушення законодавства, факти корупції та постійного зловживання службовим становищем, які мають ознаки службових злочинів, керівників Дирекції телерадіопрограм Управління справами Верховної Ради України.
 
Із самого початку Дирекцію створювали не як засіб масової інформації законодавчого органу держави, а як «кишеньковий» засіб для забезпечення власних потреб керівництва Верховної Ради України та керівництва його секретаріату. Всупереч Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Дирекція була утворена безпосередньо Головою Верховної Ради України розпорядженням від 24 листопада 1998 року за №481 у структурі Управління справами Верховної Ради України, тобто у структурі підрозділу парламенту, що здійснює господарсько-фінансове забезпечення діяльності парламенту.
 
То виникає запитання: яке відношення господарники мають до ідеології висвітлення діяльності парламенту та народних депутатів? Та ніякого, оскільки цей орган не наділений відповідними повноваженнями, а тому вже десять років Дирекція, як самостійна юридична особа, діє цілком безконтрольно та на власний розсуд без належного визначення свого правового статусу, концепції, програми розвитку та висвітлення діяльності законодавчого органу.
 
Керівництво нашої організації у структурі Управління справами законодавчого органу працює стихійно і таємно, ще й одноосібно розпоряджається бюджетними коштами, передбаченими на висвітлення діяльності парламенту, а також тим, кого показувати з нардепів, кого – ні. Така безконтрольність та невизначеність із підпорядкованістю породили вакханалію, яка твориться в Дирекції, що безпідставно іменує себе телеканалом «Рада», оскільки невідомо з яких підстав і хто утворював цей телеканал.
 
Якщо зануритися в суть справи – канал існує фактично нелегітимно. Та чи є легітимною сама Дирекція, яка укладає угоди на висвітлення діяльності Верховної Ради України без жодних повноважень? У постановах про висвітлення роботи відповідальність на неї не покладається, Апарат Верховної Ради України ніякими відповідними повноваженнями її не наділяє, але водночас кошти надає – для покриття витрат на висвітлення діяльності парламенту.
 
Хто, коли з народних депутатів чи керівництва Верховної Ради України чи керівництва її секретаріату поцікавився, в яку суму обходиться бюджету так звана Дирекція і яка ефективність від її діяльності? Мабуть ні, інакше давно би було вжито радикальних заходів, щоби ця структура з бездарними спеціалістами та розборками на ґрунті спекуляцій у боротьбі за ту чи іншу програму, що приносить зиск конкретним особам, була би реорганізована і не транжирила державні кошти порожнім каналом чи безкінечними повторами одних і тих самих програм.
 
Ніхто і ніколи не здійснював належної фінансово-господарської перевірки Дирекції, бо ревізори, яких присилало Управління справами, приходили сюди тільки їсти і пити, а потім писали безграмотні та некваліфіковані висновки. Майже у 30 тисяч доларів США обходиться користування каналом, вже не кажучи про те, як тринькаються кошти заробітного фонду, де за наявності вакантних посад працює безліч людей за трудовими угодами, яких ніхто ніколи не бачить навіть у Дирекції.
 
Ще декілька корупційних схем Дирекції.
 
Тільки за травень цього року керівництво Дирекції, зловживаючи своїм службовим становищем, проїздило 15 тисяч гривен бюджетних коштів на свої потреби. А журналісти мали їздити на заплановані зйомки на таксі за власний рахунок.
 
За Дирекцією у автобазі ВР України закріплено три автомобіля. Особистий водій керівника Дирекції Миколи Орловського отримує заробітну платню не лише у штаті автобазі ВР України, але й у штаті Дирекції телепрограм. Йому директор навіть дозволяє «таксувати» на службовому авто. В кінці місяця директор разом із першим заступником намагається розписати транспортні витрати під зйомки журналістів, які, на жаль, авто під час своєї роботи не мали.
 
Багато років у Дирекції є так звана Громадська спілка парламентських журналістів. Працівники телеканалу відношення до неї не мають. Але знайомі керівництва каналу отримують у цій фіктивній спілці чималі гроші. До недавнього часу у Дирекції каналу була власна комерційна перукарня за адресою Липська, 3. У ній працювали майстри з перукарської та манікюрної справи. Обслуговуючи начебто безкоштовно журналістів, вони заробляли добрі гроші на депутатах Верховної Ради. Питання про те, з ким вони їх ділили, залишається відкритим. Майстри мали також і свій офіційний заробіток на телеканалі.
 
Якщо сюжет незапланований, то його замовник має платити гроші – у конверті для пана Орловського, через журналіста, за дозвіл на зйомки, окремо йде графа щодо забезпечення творчої групи квитками, готелем, харчуванням. Окрема ціна і на перегін відеосюжету із касети на диск. За цим стоять дві людини – директор та його перший заступник Світлана Глушенок, яка хизується своїми високими покровителями та зв’язками.
 
Люди залякані. Про хабарі, які працівники змушені брати у народних депутатів для керівництва, не говорять. Адже відповідати доведеться і тим, хто брав гроші, і тим, хто передавав їх керівництву. Тому корупція на телеканалі була, є і буде, поки її очолюють корумповані керівники. Про конфлікт у Дирекції повідомляло інтернет-видання «Детектор медіа». Через його незаангажованість саме туди, як в останню інстанцію, поки що звертаються працівники Дирекції. Проти тих співробітників, які намагаються протистояти їй, перший заступник директора Дирекції Глушенок веде зараз брудну, нечесну боротьбу та вимагає заяви на звільнення.
 
Якби окремі народні депутати не «кришували» неврівноважену, хамовиту та бездарну як у сфері журналістики, так і у сфері управління колективом пані Глушенок, яку пригрів та опікає керівник Апарату Верховної Ради України В. Зайчук, тоді можна було би добитися справедливості. А щоб не зайчуки та інші функціонери апарату управляли Дирекцією, а Верховна Рада, то необхідно терміново змінювати правовий статус Дирекції і створювати на її базі кваліфіковану телерадіоорганізацію законодавчого органу, керівництво якої призначалося б Верховною Радою, на трибуні якої перевірялась би здатність особи керувати телерадіоорганізацією законодавчого органу.
 
Наведена інформація дає достатні підстави для проведення об’єктивної перевірки дотримання законності у фінансово-господарський діяльності Дирекції каналу «Рада». Враховуючи конфліктну ситуацію, яка склалася у колективі Дирекції телеканалу, С. Глушенок, використовуючи своє службове становище, продовжує чинити тиск на підлеглих, змушуючи їх нібито від імені колективу поставити підписи проти своїх колег, щоби прикрити свої неправомірні дії. Нещодавно пані Глушенок написала сфабрикований лист до Голови комітету з питань свободи слова Ганни Герман. Профспілку телеканалу було переобрано під Світлану Глушенок – задля захисту її адміністративних порушень та зловживань. Продовжується шантаж, тиск, істерики. З метою об’єктивного розслідування наведених фактів на період перевірки, згідно з чинним законодавством, варто було би відсторонити керівництво каналу від службових обов’язків.
 
З урахуванням викладеного, керуючись чинним законодавством та Конституцією України, прошу вас організувати журналістське розслідування і ретельну перевірку наведених у листі фактів службового зловживання з боку директора Дирекції телепрограм Миколи Орловського та його першого заступника Світлани Глушенок.
 
З повагою журналіст, автор телепрограми «Замкнене коло»
Наталя Сокуренко 10.10.2008 р.
 
Копії листа надіслано Голові КРУ, Генеральному прокурору, начальнику податкової міліції м. Києва, членам Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України та у відповідні комітети ВР України.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY