ЗАТ «Воля-Кабель» звернулася до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з клопотанням погодити відстрочення переходу з аналогового мовлення на цифрове до 1 травня 2009 року. Це стало наслідком виконання відповідних
рекомендацій Антимонопольного комітету України, повідомила сьогодні прес-служба АМКУ.
Раніше рішенням Нацради №1269 як кінцевий термін переходу на «цифру» було погоджено 1 лютого 2009 року. При цьому, як зазначено в листі ЗАТ «Воля-Кабель», «можливість надання послуги в аналоговому форматі може бути збережена на деякий час на окремих ділянках мережі, де теоретично можна припустити, що аналогове обладнання витримає навантаження і не дасть технічних збоїв».
Крім того, повідомляється, що наразі фахівці Комітету «ретельно досліджують цінову політику провайдера з тим, щоб з'ясувати економічну складову тарифів, що застосовуються». Висновки з цього приводу Комітет має намір представити громадськості під час публічного засідання, на якому прийматиметься рішення щодо дій компанії «Воля-Кабель», в тому числі і стосовно відключення абонентів від аналогового мовлення.
АМКУ зазначає, що сьогодні в столиці працює близько 10 провайдерів послуг кабельного телебачення. До того ж, КП «Київтелесервіс», створене при Київській міськдержадміністрації, поновлює системи колективного прийому телебачення - будинкові антени за умови, що понад 50% мешканців готові укласти відповідну угоду.
У свою чергу президент групи компаній «Воля» Сергій Бойко, коментуючи вищезгадане звернення, наголосив на тому, що у будь-якому випадку перехід на цифровий формат – «природний і наразі незворотний процес розвитку технологій». При цьому, за його словами, через зношеність та застарілість аналогових мереж, подорожчання деталей через зняття аналогового обладнання з виробництва та загальне зростання цін, неможливо буде зберегти ціну на аналоговий пакет на попередньому рівні.
«Виходячи з високої динаміки переходу на послугу у цифровому форматі, нами ще у кінці липня було прийняте рішення перенести коригування ціни на аналоговий пакет (заплановане на 1 вересня) на більш пізній термін, а саме – четвертий квартал 2008 року. А можливо, і взагалі відмовитись від такого коригування, оскільки кількість підписчиків аналогових пакетів вже до четвертого кварталу 2008 року практично наблизиться до нуля, - зазначає Сергій Бойко. - Однак у вересні 2008 року Антимонопольний комітет звернувся до компанії з вимогою продовжити термін остаточного переходу по всій телекомунікаційній мережі на один квартал... Хоча ми вважаємо, що такий підхід не вирішує проблему по суті, а лише розтягує строки її вирішення, ми змушені погодитися з цими вимогами».
Говорячи про вартість аналогового пакету, пан Бойко сказав, що з 1 листопада вона складатиме 32.90 грн/міс, а «для тієї невеликої частини мережі, де наші абоненти отримують доступ не до всіх каналів аналогового пакету» - 29.60 грн/міс. З огляду ж на загальну динаміку зростання цін, із першого кварталу 2009 року ціна соціального аналогового пакету «Україна», за словами Сергія Бойка, має бути встановлена у розмірі понад 40 грн/міс.
«Детектор медіа»