Реклама: Тренінговий центр «Діджитал консалтинг» – курси і тренінги для відеооператорів, кінооператорів, режисерів монтажу, відеомейкерів
Тренінговий центр «Діджитал консалтинг» – компанія, що спеціалізується на проведенні тематичних майстер-класів і семінарів; крім того в послуги компанії входить організація і проведення рекламних кампаній, презентацій, надання інформаційних послуг, включаючи технічні переклади, статті, каталоги.
Принципи роботи:
- наші тренери є експертами в своїй царині, це відомі професіонали в конкретних сферах продакшну, а також викладачі спеціалізованих кафедр. Головне правило цих спеціалістів – вчити того, що особисто перевірив на практиці;
- орієнтування на потреби клієнтів;
- методичність у досягненні мети;
- постійне вдосконалення якості послуг, що надаються.
Заходи компанії:
Операторський хобі-курс.
Категорія підготовленості слухачів: базова.
Напрям підготовки розрахований на користувачів, що тільки починають вивчати основи операторської майстерності, бажаючи освоїти нові навички та знання програмних пакетів. Навчання в невеликих групах.
Час: щодня 19.00 – 22.00
Місце проведення: Київ
Програма майстер-класу:
Пн. День перший (теорія)
Тема 1: Вступ до сценаристки
Пошук теми та ідеї. Збір матеріалів і розробка задуму. Написання сценарної заявки. Літературний і режисерський сценарії. Сюжет і фабула. Елементи композиції: експозиція, зав’язка, розвиток дії, кульмінація, фінал. Конфлікт. Історія, герой, образ, символ, деталь. Структурні одиниці сценарію: епізод і перехід.
Вт. День другий (теорія)
Тема 2: Теорія операторської майстерності
Визначення понять «кадр» і «план». Крупність планів відеозображення. Динамічні характеристики відеокадру. Статичний і динамічний кадр: принципи зйомки і випадки використання. Правила зйомки динамічного і штучного динамічного кадру. Використання трансфокатора і панорамування. Використання штативу. Зйомка подій у реальному часі.
Тема 3: Композиція відеокадру і методи її побудови
Поняття композиції відеокадру. Правила побудови композиції. Поняття ракурсу, його вплив на емоційне забарвлення об’єкту зйомки. Вплив заднього плану і деталі на сприйняття об’єкту зйомки. Людина у кадрі – основні прийоми зйомки інтерв’ю. «Правило вісімки». Журналіст у кадрі: правила роботи над стендапом. Поняття перспективи. Методи виявлення перспективи.
Ср. День третій (практичні заняття)
Чт. День четвертий (теорія)
Тема 4: Особливості роботи оператора в інформаційній журналістиці
Домінуюча позиція відеоряду у тележурналістиці. Об’єктивність, точність подачі відеоінформації: зйомка без штативу, панорама, перефокус, зміна масштабу зображення за допомогою трансфокатора, ракурсна зйомка. Використання архівного відеоряду. Інтершум. Стандарти репортажу.
Пт. День п’ятий (практичні заняття)
Пн. День шостий (теорія)
Тема 5: Медіа-правові та етичні норми використання відеозображення.
Зйомка приватних і публічних осіб у приватних і публічних обставинах. Зйомка потерпілих і жертв катастроф, підозрюваних і вразливих груп (діти, інваліди, жінки).
Вт. День сьомий (практичні заняття)
Ср. День восьмий (теорія)
Тема 6: Теорія відеомонтажу.
Поява і розвиток монтажу. Експерименти Кулєшова. Комфортний і акцентний монтаж. Принципи комфортного монтажу. Типи монтажу. Екранний час. Хронометраж. Монтаж звуку.
Чт. День дев’ятий (практичні заняття)
Пт. День десятий (практичні заняття)
* У програму можуть бути внесені зміни.
Контактна особа – Тетяна Шепель.