Олександр Баранов, перший заступник директора державного департаменту з питань зв’язку Міністерства транспорту та зв’язку України, виступаючи на ІІ Міжнародному форумі «Цифрове мовлення в Україні», наголосив, що головною проблемою української «цифри» є відсутність координації між державними органами у питанні єдиного бачення розгортання мережі цифрового ТБ.
Проаналізувавши нинішні компетенції між мовними та телекомунікаційними регуляторними організаціями, пан Баранов сформулював тезу про ідеальний розподіл повноважень мовників і зв’язківців: «Мовне регулювання стосується питань контенту та інваріантне до технологій, телекомунікаційне – контролює впровадження технологій та інваріантне до контенту».
Ця теза доповіді була адресована Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, котра наголошує на своїй ключовій ролі у процесі переходу на «цифру». Проте слід зазначити, що опоненти від Нацради участі в дискусії, як і в роботі форуму, не брали. При цьому п. Баранов наголосив у своєму виступі, що доручення розробити програму впровадження в Україні цифрового мовлення Кабмін надав саме Мінтрансзв’язку.
Цифрове ТБ, на думку Мінтрансзв’язку, потребує також змін законодавчої бази. Однак із законодавцями учасникам форуму також не вдалося обговорити це питання – депутат Верховної Ради Олена Бондаренко, голова підкомітету з питань телебачення і радіомовлення, попри те, що була заявлена у програмі форуму, на дискусію не з’явилась.
Олександр Баранов також висловив свою позицію щодо інших спірних питань впровадження цифрового ТБ. Зокрема, ідею приватних інвестицій у розвиток цифрових мереж пан Баранов потрактував як небезпеку комерціалізації останніх, наголошуючи, що проект, крім комерційного, має важливе соціальне значення. Крім того, він висловився за необхідність побудови додаткових трансляційних веж (це питання також активно дебатується), оскільки існуюча технічна база Концерну РРТ не задовольняє вимог нових технологій ні за кількістю, ні за висотою веж.
Наразі на Форумі розпочалися дискусії по третьому тематичному блоку «Цифрове телебачення та технології». Попереду – останній, четвертий блок «Цифрове телебачення та індустрія».
Форум проходить за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Міжнародної організації «International Media Support».
«Детектор медіа»