detector.media
Наталія Данькова
12.08.2008 16:05
Марина Миргородська: Є лише одна група впливу на ТРК «Україна» - професійний менеджмент каналу
Марина Миргородська: Є лише одна група впливу на ТРК «Україна» - професійний менеджмент каналу
Головний редактор «України» - про підсумки першого півріччя, плани на новий сезон і наступний рік, нові проекти та обличчя, розвиток нішевих каналів, зміни в інформаційній службі та ставлення до панелі телевимірів GFK.
У 2008 рік телеканал «Україна» увійшов із перемогою, вирвавшись у новорічну ніч на третє місце та обігнавши за рейтинговими показниками навіть «1+1». Про амбітні плани телеканалу на сезон 2008/2009 свідчить купівля доволі дорогих проектів (Ліга Чемпіонів, «Нова хвиля»), що здобувають в ефірі добрі показники, та виробництво великих шоу («Телезірка-суперзірка», «Яка то мелодія?». Виробничі та адміністративні структури каналу поступово переміщуються до Києва. Ще одне велике надбання «України» - програма Савіка Шустера, що виходитиме в ефір 5 разів тиждень.
 
Підбити підсумки першого півріччя, розкрити плани на новий сезон та дати оцінку показникам нової панелі GFK-Ukraine «Детектор медіа» попросила головного редактора «України» Марину Миргородську.
 
- Марино, якими, на ваш погляд, є головні підсумки роботи каналу «Україна» в першому півріччі 2008-го? Що вдалось і чого не вдалося зробити вашій команді за цей період?
- Перше півріччя пройшло для нас дуже вдало. Канал дуже динамічно розвивається, і за 2007 рік приріст нашої аудиторії становив 14%. У цьому сезоні приріст уже становить 3%. Ми працювали з новими форматами, приміром, «Телезірка-суперзірка» (формат Soapstar Superstar британського телеканалу ITV – «ТК»). Виробництво такого масштабного шоу – хороший досвід для нашого каналу, і ми отримали непогані показники. Півріччя досить вдало завершилось придбанням прав на трансляцію фестивалю «Нова хвиля-2008». За показниками у період трансляції «Нової хвилі» наш канал вийшов на третє, а у деякі дні – навіть на друге місце у рейтинговій таблиці. Середня частка фестивалю становила 11,6%. Тож ми пишаємось тим, чого вдалось досягти, і маємо великі плани на наступний сезон. Що ж до невдач, то я не думаю, що вони в нас були.
 
- Раніше Вальдемар Дзікі говорив про створення виробничої структури на каналі. На якому етапі реалізації перебувають ці плани?
- Дійсно, ми зараз розбудовуємо власне виробництво, і саме для цих цілей буде побудована продакшн-структура. На цей момент до роботи залучена головний продюсер Алла Липовецька зі своєю командою, яка розпочинає власне виробництво на каналі. У нас великі плани щодо цього на 2009 рік. І під ті завдання, які ми розроблятимемо для вдосконалення нашої сітки, будуть розбудовуватись і розширюватись продакшни, до яких ми залучатимемо кращих фахівців.
 
-  Йдеться про створення підрозділів на каналі чи про окремий продакшн?
- Ми почнемо з підрозділів. Пізніше, можливо, це буде окрема структура. Ми йдемо декількома шляхами: створюємо потужне виробництво усередині каналу та залучатимемо студії-продакшни, які працюють на українському ринку, до виробництва за принципом аутсорсингу – не в рамках каналу, але за нашим замовленням. Та ми все одно контролюватимемо це виробництво на предмет якості. Приміром, нашу нову програму «Гірка правда» ми будемо виробляти спільно з Film.ua.
 
- Чи не має канал планів щодо придбання однієї з наявних виробничих структур?
- Поки що ні. Тому що хочемо власноруч намацати, що таке власне виробництво. Ми вже мали гарний досвід із «Телезіркою». Ми поєднали українське, польське та російське виробництво. Поки що ми робитимемо все самостійно, але в нас справді не вистачає ресурсів на каналі для дуже великих завдань. Для цих цілей залучатимемо відомі компанії та фахівців ринку.
 
- Чи залучатимете ви польські або російські компанії до виробництва нових проектів?
- Ми можемо говорити про певні плани на цей сезон - це «Гірка правда» та «На 10 років молодше». До виробництва цих програм іноземних виробників ми не залучаємо. Але можемо консультуватись із зарубіжними фахівцями, якщо буде потреба. Мета будь-якого виробництва – мінімізувати витрати. Кожен створений продукт має бути економічним, а залучення іноземних виробників ще й дає досвід.
 
- Чи будуть у новому сезоні продовження шоу «Яка то мелодія?» і «Телезірка-суперзірка»?
- Щодо «Телезірки» ми поки що думаємо, коли зможемо її запустити. Ми маємо декорації і бажання робити велике шоу, але ще не прийняли рішення. Але в цьому сезоні точно – ні. Що ж до «Яка то мелодія?», то восени стартує другий сезон проекту.
 
- Наскільки вдалим видався перший досвід трансляції у праймі вихідних днів розважальних шоу – російських і українських?
- Досвід показав, що демонстрація великих шоу в пік-тайм вихідного дня – дуже цікава і складна річ. Тут існує величезна конкуренція, адже всі канали о цій порі показують дорогі і «смачні» шоу. Якщо у нас надалі з’являтимуться такі проекти, думаю, ми будемо ставити їх у ці слоти, але розглядатимемо й можливість показу їх у будні.
 
- У п’ятницю?
- Не тільки. Можуть бути й інші дні. В нас же з’явилась рубрика «Мегахіт щопонеділка». Всі вважали, що великі картини можуть іти лише у вихідні дні, але досвід цієї рубрики свідчить, що у будні вони теж залучають багато глядачів і приносять добрі рейтинги. Це вже стало нашим брендом, який ми будемо розвивати.
 
- Скільки «Україна» вкладе у власне виробництво в цьому сезоні?
- Це значні кошти. Конкретні цифри – наша комерційна таємниця. У відсотковому співвідношенні на власне виробництво виділяється приблизно 50% від суми, виділеної на закупівлю продукту.
 
- Раніше Вальдемар Дзікі висловлював упевненість у тому, що проекти власного виробництва приноситимуть каналу високі рейтинги. Поки що серед топових трансляцій каналу – футбол, серіали («Спецназ», «Диверсант»), новорічні трансляції, «Нова хвиля». Які проблеми із власним виробництвом є на сьогодні у каналу?
- Власне виробництво становить не менше 40% продукту, який іде в ефірі «України». Це високий відсоток, і ми, як канал, що посідає шосте місце у рейтинговій таблиці GFK-Ukraine, розвиваємо виробництво дуже швидко. Навіть після придбання Ліги Чемпіонів ми зробили програму «Ніч з Лігою Чемпіонів», яка отримує високі показники. Себто навколо кожного продукту ми намагаємось створити власний, у різних жанрах. Показниками програм «Яка то мелодія?» і «Критична точка» ми задоволені, тому воно продовжать вихід у новому сезоні. До того ж, команда «Критичної точки» створюватиме свій документальний проект. Поки що не можу розголошувати його деталі.
 
- Чи не збираєтесь ви продавати свій продукт? Зараз є великий попит на ті ж соціальні розслідування...
- Ми могли б це робити, але поки що продаж не є нашим пріоритетом. Зараз ми будуємо групу каналів, тому розглядаємо можливість створення бібліотеки власного продукту. Можливо, те, що робить зараз «Україна», вийде в ефірі каналів, які ми створимо.
 
- У вересні на каналі з’явиться щоденна політична програма за оригінальним сценарієм Савіка Шустера. Що це буде за програма і чим вона відрізнятиметься від двох «Свобод»?
- Можу сказати, що розробка проекту триває, підписано головний контракт, який передбачає взаємні обов’язки сторін. Це програма для прайм-тайму. Це теж буде загальнополітичне шоу на головні актуальні теми, власний цієї продакшн- студії («Савік Шустер Студіос» - «ТК»).
 
- Чи вже відома назва?
- Вона поки що узгоджується. Варіантів дуже багато, над ними працюють редактори.
 
- У зв’язку з появою цього шоу та щоденної програим Савіка Шустера виникає питання, чи потрібна ТРК «Україна» ще і програма «Дуель»? Раніше ви повідомляли про переформатування програми.
- Формат програми «Дуель» та співпраця з Сергієм Рахманіним, якого ми вважаємо дуже добрим фахівцем, приносять користь телекомпанії. Наприклад, із приходом Сергія у нас вийшли два успішні спецпроекти – з Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко. Ми плануємо продовжити цю співпрацю і не розриваємо стосунків із Сергієм.
 
- Як ви оцінюєте результати ранкового шоу «Прокидайся з «Україною»?
- Це шоу також буде виходити далі. Це добрий досвід, ми робили програму за форматом one man show, легкого спілкування з глядачем. Зараз думаємо, як зробити його ще цікавішим. У програмі з’являться нові рубрики, додаткові матеріали, буде більше інтерактиву й динаміки. Днями команда повернеться з відпустки і має почати працювати над оновленням шоу.
 
- Чи зміниться формат проекту в межах бренду «Срібний апельсин»?
- Ми приділяємо дитячій аудиторії багато часу, тому цей формат залишиться, але буде дещо переглянутий. Відтепер щоденна програма та проект вихідного дня трохи різнитимуться. У будні програма буде орієнтована на дітей молодшого віку – 4-8 років, а у вихідні – на широку сімейну аудиторію. Програма має стати більш адресною, бо зараз її аудиторія трохи розмита.
 
- Ви запускаєте програму «На 10 років молодше». Що це за проект?
- Це makeover-show – проект за форматом, придбаним у компанії Target Entertainment. У програмі братимуть участь жінки «бальзаківського» віку. Ми ставитимемо жінку у прозорій колбі посеред вулиці, і перехожі оцінюватимуть її вік. Це типовий формат makeover, коли без хірургічного втручання косметологи, стоматологи і стилісти коригують зовнішність героїні програми. На відміну від «Гіркої правди», цей проект ми вироблятимемо самотужки.
 
- Скільки коштувала ліцензія цього проекту та «Гіркої правди»?
- Ціни на ліцензії – у межах ринкової норми. Міжнародний формат може коштувати від 10 до 500 тисяч доларів, у залежності від того, що це за формат.
 
- Хто вестиме «Гірку правду»?
- Поки що невідомо.
 
- На які показники для трьох нових проектів ви розраховуєте?
- Якщо нашою метою є до кінця року досягти середньої частки 6%, то наші нові проекти мають брати не менші цифри, і навіть вищі. 6-7% - середній показник, якого ми сподіваємось.
 
- Яким чином «Україна» збирається задіяти Вахтанга Кіпіані, який, за інформацією «ТК», проходив у вас тракти? Що це буде за проект?
- Ми готові співпрацювати з ним. Зараз тривають перемовини та підготовка проекту за його участю. Програма – щотижневик вихідного дня у жанрі інфотейнмент - буде презентована на початку вересня.
 
- Які ще проекти вийдуть на «Україні» в новому сезоні?
- Новорічне шоу власного виробництва, але про нього говорити ще зарано. Також ведемо переговори про ще одне розважальне шоу. Ми вже говорили про купівлю прав на трансляції матчів Ліги Чемпіонів сезону 2008/2009. Зараз ми вже придбали ексклюзивні права на показ матчів збірної України у відбірковому циклі Чемпіонату світу 2010 року. Перший матч – Україна-Польща – відбудеться 20 cерпня.
 
- Чи можете ви за умовами угоди щодо придбання прав на трансляцію відбіркового туру продавати субліцензію на окремі матчі чемпіонату або відео іншим каналам? Які умови цієї угоди? Чи є в контракті обмеження щодо спонсорства та реклами?
- Оскільки ми купили ексклюзивні права на показ відбіркового циклу ЧС, ми не маємо наміру тиражувати субліцензії. Вибірковий цикл буде показано у повному обсязі у прямому ефірі на «Україні» та ТРК «Футбол». За умовами контракту ми не маємо права надавати доступ до зйомки іншим каналам.
 
- Скільки коштують ці права?
- Сума не розголошується. Такий продукт завжди приносить високі показники, а з появою каналу «Футбол» багато трансляцій футбольних матчів увійде до його програмної сітки.
 
- Якої аудиторії зараз не вистачає «Україні»?
- Наша мета на сьогодні – залучити більше жіночої аудиторії у віці 25-49 років. Ми вважаємо, що зможемо досягти цієї мети за допомогою нових проектів. На прикладі «Нової хвилі» бачимо, що нaм це вдається: високими були показники афініті у різних вікових категоріях, але жіноча аудиторія 25-49 зросла особливо.
 
- Які слоти, на вашу думку, зараз потребують підсилення?
- В нас дуже добре вибудувана сітка, починаючи з офф-прайм та access-прайм, і передпраймова зав’язка програм нас цілком задовольняє. Відбувається добре перетікання аудиторії. Зараз ми працюватимемо над сіткою прайму – найскладнішого часу для кожного каналу. 19.30 – 21.30 – це конкуренний пласт, у якому працюють усі телеканали.
 
- Чи задоволені ви трансляцією серіалу о 20.00? Чи залишатиметься серіал у цьому слоті?
- Перш за все ми задоволені тим, що перенесли новини на 19 годину. Це було слушне рішення, адже після серіалу, який іде з 18 до 19 години, аудиторія залишається на каналі. Слот інформаційних програм значно підвищив свої показники. Слот, який починається з 20-ї, є доволі складним відрізком часу, бо на основних каналах ідуть сильні програми. Ми переглядатимемо цей слот, хоча до кінця року там виходитиме «Жінка без минулого». Нових серіальних слотів ми не плануємо.
 
- Як на показники вашого серіалу о 20-й впливає майже паралельна трансляція топ-серіалів на «1+1» та «Інтері»?
- Серіали мають свою аудиторію. Якщо глядачеві сподобався серіал, він лишається з цим продуктом. Це якісний продукт, який має свою аудиторію.
 
- Чи залишаться серіали у праймі вихідних?
- У суботу – залишаться, це успішний слот. Ми підвищуватимемо якість продукту в ньому, показуватимемо короткі чоловічі серіали, які працюватимуть «вертикально».
 
- Прем’єри чи продукт, який уже виходив на великих каналах?
- Наша політика щодо цього полягає в тому, що завданням номер один є придбання прем’єр. Але ми не виключаємо повтору на нашому каналі успішного продукту інших каналів. Наша служба закупівель вивчає такі серіали  та їх показники. Зокрема, у цьому слоті ми транслюватимемо серіали: «Спецназ», «Диверсант»
 
- Раніше йшлося про те, що «Україна» вироблятиме комедійний серіал та теленовелу. Ви залучатимете до їх зйомок українських чи іноземних спеціалістів та продакшн-компанії?
- Ми розпочнемо працювати над цими проектами наступного року. Запорукою доброго серіалу є вдалий сценарій, тому зараз ми хочемо залучити добрих сценаристів. Який продакшн вироблятиме, з ким співпрацюватимемо – це вже питання другого етапу. Ми ще не вибрали. Зараз ми створюємо на каналі окремий відділ, у якому наші спеціалісти розглядатимуть сценарії і добиратимуть найбільш вдалі з них.
 
- Тобто ви шукатимете оригінальні сценарії, а не форматні?
- І форматні також. Форматні серіали – це певна перестраховка щодо успіху. Якщо береться відомий формат, який спрацював у низці країн, це вже дає певну надію і полегшує завдання. Думаю, восени зможемо презентувати перші ідеї.
 
- Який бюджет матимуть ці серіали?
- Загальні цифри відомі. Середня вартість серіалу – 65-75 тисяч доларів за серію. Якщо це довгий серіал, він коштуватиме дешевше – 45 тисяч доларів. Якісний чоловічий серіал буде дорожчим – від 100 тисяч, але наші серіали не будуть такими дорогими. Ми перш за все робимо ставку на якість. Нещодавно ми були в Росії та спостерігали за роботою тамтешніх продакшн-студій. Усі вони переходять на зйомки у стандарті телебачення високої чіткості із розрахунком на те, щоб серіал був найкращої якості. Якщо ви подивитесь «Жінку без минулого», то побачите, що вона також знята у стандарті HD, і це видно. Безперечно, глядач зараз хоче бачити якісні серіали, а це вимагає і відповідних сценаріїв, і високих технологій.
 
- У минулому сезоні ви показали кілька серіалів виробництва компанії «Стар Медіа». Чи продовжуватиме співпрацю з ними?
- І зі «Стар Медіа», і з Film.UA, і з «Аврора Дистрибушн», у якої ми придбали пакет із 15 українських і російсьикх фільмів. Ми шукаємо якісний продукт. Film.UA зараз виробляє для нас «Гірку правду». Якщо якість виробництва нас задовільнить, ми, безперечно, відкриті для переговорів і подальшої співпраці.
 
- Чи плануєте придбати пакет фільмів 20th Centuries Fox? Термін контракту цієї компанії з каналами групи Пінчука завершився...
- Я знаю, що багато каналів ведуть переговори з цією компанією. Поки що ми розглядаємо пакети, які вони пропонують, і зараз розкривати деталі переговорів некоректно.
 
- Які зміни чекають на інформаційну службу «України»? Чи з’являться нові обличчя в новинах?
- У нас нові декорації у студії, нове оформлення програми «События». Зараз, із розбудовою каналу «Новини», ми розвиватимемо інформаційне мовлення. Тоді вже наша інформаційна служба переїде до Києва – поки що вона базується в Донецьку. На сьогодні ми дуже задоволені обличчями, які в нас є – Оленою Кот, Олександром Мозговим та іншими. Із розвитком каналу «Новини», безперечно, з’являться й нові люди.
 
- Чи відомо вже, хто стане керівником каналу «Новини»?
- Поки що ні. Але найближчим часом буде.
 
- З чим пов’язані такі тривалі вагання у виборі керівника каналу? Адже ТРК «Новини» має вийти в ефір уже цієї осені.
- Річ у тім, що ми хотіли б бачити новинний канал високопрофесійним. Ми створюємо для цього технічну базу. Оскільки на ринку вже є декілька каналів новин, і ми не хочемо бути на них подібними, ми шукаємо фахівців, які могли б створити цей проект на високому міжнародному рівні, рівняючись на досвід найвідоміших світових інформаційних каналів. Ми хочемо, щоб керівник каналу мав досвід роботи з закордонними новинними каналами та організаційний досвід. Щоб це був добрий менеджер.
 
- Це буде людина з України?
- Так.
 
- Розкажіть про ситуацію з призначенням та майже миттєвим звільненням Єгора Соболєва. Що сталося? Чи справді існує кілька груп впливу на канал, які так чи інакше формують кадрову політику?
- Я особисто цих перемовин не вела. Що ж до груп впливу, то є одна така група – професійний менеджмент каналу. Це професіонали, які впливають на процес лише з огляду менеджменту та фахового погляду на речі. Більше нічого за цим не стоїть.
 
- Які пріоритети має «Україна» у розвитку регіонального каналу?
- Ми маємо хорошу виробничу базу на Донеччині, звідки походимо. Зараз стоїть питання ліцензування, і якщо ми узгодимо його, в нас усе готово для створення регіональних програм. Зараз ми розглядаємо можливість включення в ефір «України» у Донецькій області певних програм на регіональну тематику.
 
- Які ваші плани щодо створення тематичних каналів? Раніше йшлося про відкриття молодіжного каналу...
- Ми зараз вивчаємо різні ніші, хочемо охопити якомога ширшу аудиторію. Медіагрупа розростатиметься, і перед нами стоїть завдання запустити ще декілька каналів. Які саме – будемо говорити пізніше. Безперечно, до того, як вони почнуть приносити прибуток, має минути 3-4 роки.
 
- Яку частку аудиторії сподівається отримати «Україна» і за який період?
- Для «України» ми розраховуємо на 6%, що ж до частки нових нішевих каналів, то вона поки що прораховується.
 
- Як ви оцінюєте перший досвід озвучення російських серіалів українською? Чи продовжуватимете цю практику?
- Ми за субтитрування. На нашу думку, озвучувати російські серіали недоцільно з художньої точки зору. Але в нас є бажання зняти серіал українською мовою.

 

- Йдеться про заплановані на найближчий час два серіали?

- Ми ще не обговорювали, якою мовою вони будуть.
 
- Як ви ставитесь до пропозиції Національної ради з питань телебачення і радіомовлення поширити квоту української мови не лише цілодобовий ефір, але і прайм-тайм?
- Можливо, такі умови можна застосувати, але на сьогодні зробити це важко, адже ми маємо у сітці російські серіали. Перемовини щодо цього ще тривають. Коли Нацрада повернеться з відпустки й розпочнеться новий сезон, думаю, ми ще повернемось до цього питання, тоді й побачимо.
 
- Як ви оцінюєте показники «України» за розширеною панеллю GFK-Ukraine, яку було доповнено населеними пунктами із населенням меншим за 50 тисяч?
- Думаю, вам відоме наше ставлення до цієї панелі. Ми вважаємо, що панель не дуже добре побудована і містить певні огріхи. Ми маємо штат аналітиків, які стежать за щоденними і щомісячними показниками, і вважаємо, що не все в цій системі вимірювання має міжнародний рівень і є об’єктивним. Певні показники викликають у нас сумніви. Наприклад, ми не можемо зрозуміти, чому за новою панеллю, приміром, маленькі та великі населені пункти Півдня України дивляться «Україну» з різницею у три рази. Бувають дні, коли у великих містах на Півдні частка становить 3%, а у маленьких у тому ж регіоні – 10%. Таких прикладів дуже багато, ми фіксуємо їх і робимо за ними висновки. Подивимось на результати аудиту панелі, а далі спостерігатимемо за тим, як продаватиметься ринок у наступному році. Тоді й повернемось до питання, яка буде панель і як підвищити її якість.
 
- Себто переходити на продаж реклами за загальнонаціональною панеллю ви поки що не збираєтесь?
- Ми стежимо за ринком. Не ми одні вирішуватимемо, як продаватисть. На наступний рік запланований продаж за новою панеллю, оскільки її формували як повноцінну. Це дивно, що панель уже рік працює в тестовому режимі, але нові дані не використовують для продажів.
 
- Що ви робитимете з новими нішевими каналами? Вони вимірюватимуться за панеллю GFK, чи ви, як уже заявляв пан Дзікі у коментарі «Медіабізнесу», шукатимете альтернативних способів вимірювання?
- Поки ринок працює за цією панеллю, ми долучатимемо канали до неї. Але ми не виключаємо можливості пошуку альтернативи.
 
- Наскільки для вас є важливою аудиторія у Києві? Останнім часом канал активно проводить рекламну кампанію у столиці (зокрема, у метрополітені).
-           Для нас київська аудиторія є особливою, оскільки історично ми походимо не із столиці, і нам важче, ніж іншим каналам, було знаходити тут свою аудиторію. Думаю, що в нас це виходить успішно. Складаючи свою сітку мовлення, ми дбаємо про те, щоб урахувати інтереси київської аудиторії.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY