Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні у середу 18 червня взяла до відома результати перевірки Дніпродзержинської комунальної телекомпанії «МІС» (міська інформаційна служба) та вирішила втрутитися у її конфлікт із місцевим оператором кабельного телебачення «КТВ+». Зокрема, Нацрада доручила своєму представнику у Дніпропетровській області Володимиру Величку вивчити це питання. Також у контролюючому органі розглядають можливість звернення до прокуратури.
Як повідомила «ТК» керівник «МІС» Галина Куропятнікова, конфлікт триває вже майже рік. За її словами, через зміни у структурі кабельного оператора «МІС» перестав виходити в ефір у його мережі наприкінці серпня минулого року. Пройшовши низку судових засідань, у грудні 2007-го сторони уклали мирову угоду, згідно з якою «МІС» та «КТВ+» мають підписати новий договір. Проте ця мирова угода так і не була виконана.
Галина Куропятнікова заявила, що керівництво «КТВ+» усіляко уникає зустрічі. Вона наголошує, що «МІС» фінансується з міського бюджету, з якого витрачаються кошти на утримання штату. «Я вважаю, Нацрада абсолютно справедливо поставила питання – яке право має оператор брати на себе повноваження і вирішувати, кого показувати, кого – ні? За ліцензією, вони зобов’язані це робити», – зазначила пані Куропятнікова.
Натомість керівник «КТВ+» Степан Гладкий у коментарі «ТК» заявив, що «МІС» не надає необхідних документів: «Від них не було звернень ані особисто, ані телефоном. Є перелік документів, які необхідні, щоб я взяв її до себе у мережу».
Степан Гладкий вважає, що причиною конфлікту є бізнес-інтереси міської влади: «Це конкуруюча компанія, яка спирається на адмінресурс. Але вимоги будуть однакові для всіх: нададуть документи – тоді й вирішимо питання».
Він також зазначив, що «МІС» може працювати з іншими кабельними операторами у Дніпродзержинську. Але Галина Куропятнікова підкреслила, що хоча кабельних операторів і кілька, саме «КТВ+» охоплює левову частку глядачів. На її думку, причиною конфлікту може бути те, що «КТВ+» виробляє власний телевізійний продукт і не хоче конкуренції: «Я вважаю, що вони почали діяти, як кажуть, “по беспрєдєлу”. Наприклад, коли ми приїхали до них в офіс, щоб забрати своє обладнання, нас зустріли озброєні люди».
«МІС» планує домагатися в суді поновлення мовлення, а також компенсації збитків, які понесла компанія.