detector.media
Наталія Данькова
30.05.2008 16:41
«Я по поводу буфета»
«Я по поводу буфета»
На зборах НТКУ колектив і представники топ-менеджменту поспілкувалися про наболіле.
…Усім учасникам зборів роздали анкети із запитаннями, які стосувались ставлення до створення суспільного мовлення, виконання колективного договору, оцінки роботи менеджменту каналу, створення художньої ради, ліквідації закладів громадського харчування у телецентрі тощо. Працівники Національної телекомпанії ретельно вимальовували позначки навпроти відповідей «так» чи «ні» в анонімних анкетах. Деякі робили це вголос: «… хочуть зробити колгосп: суспільні прилади, суспільні лампочки….. Менеджери? А хто вони такі?... А, це верхушка… Неправі вони. Кафе?...».
 
Так розпочались збори колективу Національної телекомпанії України 29 травня, на порядку денному яких стояли питання прав колективу у разі створення на базі НТКУ суспільного мовлення; проблеми харчування працівників; початку роботи із підготовки нового колективного договору; принципів формування художньої ради та право чинності наказів від 30 квітня щодо змін в обліку робочого часу та преміювання.
 
Першим на обговорення було винесено питання суспільного мовлення. Розповісти про цей феномен, що залишається загадковим для багатьох працівників НТКУ, зголосився незалежний журналіст Олександр Зирін, який уже не раз презентував свою концепцію.
 
 «Пропонується створити велике економічне об’єднання, яке об’єднає всі канали, якими опікується держава. Ефективно перебудувати роботу НТКУ і створити цілісну систему, що дозволить ефективно працювати. Ми створюємо державний ефективний холдинг або іншу форму правління, яка дасть можливість на базі цього телецентру створити потужне об’єднання, що буде ефективно працювати, конкурувати і заробляти ті гроші, які в НТКУ зараз забирають. Про рейтинги не буду розповідати, все це ви знаєте, ви професіонали. Ми створюємо цілодобовий загальнонаціональний суспільно-політичний канал, який лишається Першим національним, створюємо канал громадського мовлення – Суспільне мовлення, спеціалізований канал, що працює на закордон, та  канал, що опікуватиметься культурологічними питаннями -  «Культура», - розпочав він.
 
На запитання, як реалізувати ці задуми, пан Зирін відповів: «На чільну посаду НТКУ має прийти людина, яка опікуватиметься інтересами телекомпанії». «Вона вже щойно прийшла!», - пролунала відповідь із залу. У цілому пропозиції пана Зиріна присутні оцінювали як «фантастику».
 
«Припинімо шоу!», - закликала голова зборів Олена Артеменко і перейшла до розгляду конкретних пропозицій. Врешті у ході обговорення було вирішено висунути представників НТКУ до складу робочої групи із створення суспільного мовлення, аби вони відстоювали права колективу телекомпанії і безпосередньо впливали на процес. Було обрано Мар’яну Ангелову, Тамару Метерчук і Катерину Кацан.
 
Наступним слухали питання щодо обрання складу Комісії із трудових зборів, яка має розглядати конфлікти на підприємстві. За словами юриста В’ячеслава Колигіна, який опікується цими питаннями на НТКУ, комісія як судовий орган вирішує спірні питання, які виникають на підприємстві і стосуються зарплатні, доган, конфліктів із керівництвом тощо. Торік членів цієї комісії на НТКУ вже обирали, але дотепер більшість їх звільнилися з телекомпанії. Тому пан Колигін закликав цього разу обрати тих, хто звільнятись не збирається, принаймні, найближчим часом. Схвильовані учасники зборів запитали пана Колигіна, чи будуть обрані до комісії працівники звільнені від своїх основних виробничих обов’язків, і не приховували розчарування, дізнавшись, що це – робота на громадських засадах. До складу комісії за підсумками голосування увійшли Наталія Мещерська, Олена Артеменко, Олександр Косяченко, Грета Цвік, Віра Бояренко, Юрій Луцький та інші.
 
Найбільший ажіотаж серед учасників зборів спричинило питання ліквідації кафетеріїв у телецентрі. Так, член комітету Київської незалежної медіа-профспілки Катерина Кацан зазначила: «Як можуть ліквідувати кафетерії, так само можуть ліквідувати й НТКУ». Обговорення тривало довго й було запеклим, проте не мало результату.
 
Також було розглянуто питання внесення адміністрацією в односторонньому порядку змін до трудового договору. «Ми проти такої ревізії, навіть якщо такі зміни узгоджені з однією із профспілок, оскільки на території компанії діють три профспілки», - наголосила Мар’яна Ангелова. Колектив активно виступив за підписання нового колективного договору, який урегулює всі спірні питання. Також працівників телекомпанії хвилювала різниця у розмірах премій різним працівникам, подвійні списки тарифікації між професіями, погодинна оплата праці, а також облік часу, проведеного на телекомпанії, за допомогою електронної системи, за результатами якого можуть виноситись догани. Запрошений організаторами юрист Ігор Покотило закликав працівників, якщо вони мають сумніви у законності цих рішень адміністрації, притягти останню до відповідальності.
 
«Я не працюю вже роки з два, перебуваючи у штаті. Чи може бути покараний керівник, який не дає мені роботи, натомість, беручи людей пачками за контрактом?» - запитала юриста одна із співробітниць НТКУ. Врешті збори вирішили створити комісію із розслідування законності тих наказів керівництва, які, на думку працівників компанії, не відповідають чинному трудовому законодавству та умовам трудової угоди.
 
Останнє питання, що слухалось на зборах, стосувалось принципів формування складу художньої ради НТКУ. Як уже повідомляла «ТК», в.о. президента НТКУ Василь Ілащук 25 травня видав наказ про затвердження складу худради. Однак не всі погодились із складом ради. Зокрема, Мар’яна Ангелова зазначила: «Ми не маємо офіційної інформації про склад ради. До неї треба включити представників колективу, адже він у нас дуже специфічний, а худрада має бути авторитетною». Співробітники НТКУ пропонували розробити критерії, за якими худрада даватиме проектам оцінку. Зрештою, перший віце-президент телекомпанії Роман Недзельський спробував заспокоїти колег, зазначивши: «Я свідомий, що колектив не буде згоден із начальством. Ми – команда менеджерів, що прийшли, аби забезпечити нормальні умови праці на каналі. Якби профспілки захищали нас так само активно, як надсилають нам запити, нам було б значно легше працювати. Адже навіть за зняття однієї програми Гордона ми витримуємо шквал критики на всіх рівнях». Йдеться про програму «В гостях у Дмитра Гордона», вихід якої на Першому каналі припинено з початку травня.
 
Він спробував відповісти й на інші запитання співробітників: «Систему електронного обліку перебування на території телекомпанії ми успадкували від попередників. Оскільки ми відповідальні за використання бюджетних коштів, то маємо вийти на якусь формулу…».
 
Нарешті, торкнувся наболілого: «Щодо блоку харчування: ми знаємо, чому були заблоковані рахунки в Держтелерадіо. Тому що в нашому законодавстві є темні плями. І це на фоні того, що НТКУ сплатила 4 мільйони євро, які не були передбачені у бюджеті, і ризикувала зірвати трансляції «Євро-2012»…». Він повідомив працівників, що завдяки високим рейтингам «Євробачення» НТКУ має намір видати «нормальні премії», а також закликав колектив і профспілки до співпраці та пообіцяв шукати шляхів для вирішення всіх проблем.
 
Збори завершувались, працівники потроху розходились, коли пролунало запитання до Романа Недзельського від однієї із співробітниць: «Я работала здесь при Советском Союзе, работаю и сейчас. Я по поводу буфета. Тогда буфет у нас был, и таких вопросов не возникало. Как это так, что такое огромное предприятие не имеет пищеблока? Это что, по новой системе, или как? Или потому, что у нас другое государство?».
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY