Кабельники просять Раду Європи проаналізувати присутність регіональних мов та мов нацменшин у телеефірі України
Оператори кабельного телебачення вирішили надіслати листа до Ради Європи із проханням проаналізувати стан розповсюдження телепрограм на регіональних мовах та мовах національних меншин України. Таке рішення було прийняте на Всеукраїнському з’їзді кабельних операторів у Гаспрі (Крим).
Окрім цього, учасники з’їзду звернулись і до парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації з вимогою врегулювати ситуацію щодо доступу до телепрограм та захистити права громадян на інформацію.
Насамперед кабельні оператори занепокоєні затвердженням Національною радою з питань телебачення та радіомовлення списку каналів, які не потребують адаптації. Президент асоціації «Укртелемережа» Василь Аніпченко вчергове наголосив, що така політика Нацради, на його думку, порушує положення Хартії регіональних мов або мов меншин: «Цей список дозволених каналів побудований таким чином, що заборонена вся інформацію, що виходить із території Росії».
А Юрій Лабунський, голова Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення, назвав рішення Нацради порушенням Конституції і наголосив, що Нацрада, на його думку, є лише «виконавцем у ситуації, що склалася», і, натякаючи на «Волю-кабель» як замовника, зазначив: «Кабельних операторів замовили. Кому це треба, ми здогадуємось. Що буде з галуззю? Чи буде вона монополізована, чи буде перепродана іноземній компанії? Якщо раніше ми плавали в соляній кислоті, то тепер туди буде добавлена азотна».
Також пан Аніпченко закликав кабельних операторів звернутися до Генеральної прокуратури щодо проведення позапланової перевірки Нацради через невиконання останньою закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Окрім цього, учасники з’їзду виступали проти переліцензування кабельних операторів у провайдерів програмної послуги та проти універсальної послуги, впровадженої кілька років тому. «За рахунок універсальної послуги загальнонаціональні канали збільшили свій прибуток на 120%», – обурювався Геннадій Хазан, член ради директорів Союзу кабельного телебачення.
А народний депутат Ігор Шкіря відзначив, що на будь-які звернення до Ради Європи може надійти рішення, яке матиме рекомендаційний характер. Тому він порадив кабельним операторам вдаватися до активніших дій і закликав: «Вимкніть на один день мовлення, у вас є можливість захистити себе. Застосуйте конкретні дії, і ви змусите себе поважати!».
«Детектор медіа»