detector.media
11.04.2008 13:41
Еротика на київських бігбордах
Еротика на київських бігбордах

В наш час зовнішня реклама стала однією з невід’ємних складових рекламного ринку. І успіх кожного бізнесу у великій мірі залежить від побудови ефективної рекламної кампанії. Дослідження психологів засвідчують, що більшість споживачів, побачивши одночасно декілька рекламних оголошень, насамперед звертають увагу на ті, що містять «сексуальний елемент». Але також доведено, що використання сексуальних мотивів не є однозначно позитивним чинником для підвищення ефективності реклами. Швидше навпаки. Раціонально невиправдане використання оголеного тіла експертами реклами дуже часто оцінюється як нездатність до креативу, а у споживачів викликає роздратування. Як сказав Уінстон Черчілль: «Реклама поєднує у творчому союзі такі речі, які за інших обставин просто не знайшли б одна одну». Ось і «поєднують» рекламісти оголене тіло із будь-чим.

 

Рекламні бігборди у Києві – річ звичайна. Але зображення на них все частіше викликають обурення. Суспільство розуміє, що мають бути певні обмеження, наприклад, у рекламі алкоголю та тютюну, у шокуючих зображеннях монстрів, напівоголених людей, у висловах накшталт «Мама, чому я урод?», «Заставим этих ублюдков…» тощо.

 

Сьогодні у місті на бігбордах розміщено зовнішню рекламу фільму «Сафо», керамічної плитки виробника «Атем» - «Плитка, яка спокушає» та «Миттєво розпалює почуття». Ці зображення мають еротичний характер, і взагалі, не можуть використовуватися на носіях зовнішньої реклами. В нашій державі діє Закон «Про захист суспільної моралі», який визначає, що «зовнішня реклама (відкриті вітрини, щити на будинках, вулицях тощо), що містить тексти і (або) зображення сексуального чи еротичного характеру, забороняється». Контроль за додержанням вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі здійснює Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі.

 

Так, спеціалістами Комісії було проведено дослідження сюжетів зовнішньої реклами керамічної плитки «Атем» та фільму «Сафо» і надано негативні висновки щодо її розміщення.

 

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі є постійним позавідомчим державним експертним і контролюючим органом, яка проводить аналіз теле-, радіо- і відеопродукції, репертуару кінотеатрів, кіно- і відеоустановок, відеозалів, продукції друкованих засобів масової інформації, а також видовищних заходів на їх відповідність вимогам законодавства у сфері захисту суспільної моралі; вживає заходів до запобігання розповсюдженню та заборони демонстрації фільмів, програм, інформаційних матеріалів, видовищних заходів, які можуть завдати шкоди суспільній моралі; видає висновки про відповідність продукції законодавству про захист суспільної моралі; проводить оцінку аудіо-, радіо-, кіно- та відеопродукції сексуального характеру і продукції, що містить елементи еротики; широко інформує громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання. Також Комісія має право вносити пропозиції стосовно притягнення до відповідальності посадових осіб засобів масової інформації, які порушують законодавство у сфері захисту суспільної моралі, та застосування до таких засобів масової інформації господарських санкцій; порушувати питання про припинення дії ліцензії на провадження діяльності з обігу продукції і проведення видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру за умови виявлення порушень законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

 

Враховуючи негативні тенденції, які склалися в інформаційному просторі України, діяльність Національної експертної комісії спрямована на врегулювання проблемних питань, здійснення позитивних зрушень в сфері захисту суспільної моралі, піднесення культури та духовності українського народу, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві.

 

Лариса Панченко

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY