detector.media
05.03.2008 16:08
Нацрада має намір запропонувати переоформити ліцензії в частині мови всім загальнонаціональним каналам
Розгляд питання «Про порядок застосування п. 4 і 6 ст. 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» до ТРО, які здійснюють загальнонаціональне мовлення», яке Нацрада з питань телебачення і радіомовлення мала розглянути на засіданні 5 березня, перенесено на тиждень.
 
Нагадаємо, ст. 10 Закону «Про ТБ і РМ» має назву «Вживання мов в інформаційній діяльності телерадіоорганізацій», п. 4 стосується відсотку використання державної мови в ефірі  «Для загальнонаціонального мовлення частка ефірного часу, коли мовлення ведеться українською мовою, має становити не менше 75 відсотків загального обсягу добового мовлення», а в п.6 ідеться про те, що «Мова (мови) програм та   передач   телерадіоорганізації визначається (визначаються) умовами ліцензії на мовлення».
 
Нацрада має намір запропонувати загальнонаціональним телекомпаніям єдині умови мовного режиму. За попередніми даними, суть пропозиції регуляторного органу до мовників може бути такою: українська мова згідно з Законом (тобто «не менше 75%») + 5 відсотків щороку (до 90% української мови в ефірі) з обов’язковим дотриманням цього співвідношення у прайм-тайм. Загальна мотивація перенесення питання: не до кінця опрацьовані формулювання. «Ми відклали це питання, щоби вдосконалити текст рішення», - пояснила член Нацради Тетяна Мокріді.
 
Відповідаючи на запитання кореспондента «ТК» щодо мети пропонованих змін, Ігор Курус, перший заступник голови Нацради, пояснив: «До 1 січня 2008 року мовне питання додатково регулювалося меморандумами Нацради з телеканалами. Ми йшли на цю угоду, тому що розуміли, що не можна миттєво переписати контракти на закупівлю продукції або додати вільну звукову доріжку на вже закуплений іншомовний продукт, щоби записати український звук. Гадаю, і зараз Нацрада прийме зважене комплексне рішення».
 
На брифінгу члени Нацради зазначили, що мета цього документу – щоб загальнонаціональні канали працювали в однаковому мовному полі. «Треба розробити механізм, згідно з яким навіть ті канали, які вже отримали ліцензію, пройдуть перереєстрацію», - зауважила Тетяна Мокріді.
 
«Детектор медіа»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY