detector.media
23.02.2008 18:01
НМПУ висунула Наталію Лигачову і Тараса Шевченка у члени Нацради
НМПУ висунула Наталію Лигачову і Тараса Шевченка у члени Нацради
З'їзд Незалежної медіа-профспілки України висунув кандидатури шеф-редактора «Детектор медіа» Наталії Лигачової та директора Інституту медіа права Тараса Шевченка на вакантні посади у Національній раді з питань телебачення та радіомовлення. За це проголосувала більшість делегатів з’їзду, що пройшов 23 лютого у київському Будинку вчених.
 
Нагадаємо, 20 лютого сплив термін перебування Тетяни Лебедєвої на посаді члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Повноваження іншого члена Нацради, призначеного Верховною Радою – Віктора Понеділка – скінчились 12 липня 2007 року. Згідно із Законом України «Про Національну раду…», суб’єктами подання кандидатур на посаду члена Нацради є депутатські фракції у Верховній Раді України та/або всеукраїнські об’єднання громадян у галузі діяльності засобів масової інформації.
 
З’їзд також доручив Комітету НМПУ розробити заяву щодо Указу Президента України про створення суспільного мовлення та висунути кандидатів до робочої групи, яка буде створена для роботи над концепцією суспільного мовлення.
 
Розглянувши проект положення про порядок формування та використання коштів спеціального рахунку для підтримки журналістів, з’їзд вилучив із переліку джерел, із яких не можна приймати кошти на рахунок, усі, крім пунктів «кошти, одержані від кримінальної та терористичної діяльності» та «кошти від фізичних та юридичних осіб, які у незаконний спосіб перешкоджають діяльності журналістів і профспілок». Позиція голови НМПУ Сергія Гузя, який закликав відмовитись від грошей політичних партій та діячів, не здобула підтримки. Нагадаємо, отримання благодійної допомоги від представників Партії регіонів стало причиною конфлікту між керівництвом НМПУ та Київської незалежної медіа-профспілки, який мав продовження на зборах КНМП 9 лютого.
 
Обговоривши проект статуту Фонду допомоги та захисту журналістам, учасники з'їзду не затвердили цей документ. Делегати проголосували за доцільність створення фонду та ухвалили доопрацювати статут і винести його на розгляд Ради НМПУ.
 
З’їзд заслухав звіти голови ревізійної комісії Ігоря Чайки та голови (а відтепер – першого заступника голови) Незалежної медіа-профспілки України Сергія Гузя. За словами Сергія Гузя, чутки про «банкрутство, розкол і занепад» профспілки не відповідають дійсності. «У нас – у мене особисто та членів комітету НМПУ – було певне тертя з членами КНМП. Але на зборах КНМП я побачив чіткий сигнал, що Київська профспілка не хоче виходити зі складу НМПУ. Солідарність похитнулась, але вона відновлюється», - сказав Сергій Гузь.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY