Призначення нового президента НТКУ неможливе. Висновок Держтелерадіо
20 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації народний депутат Едуард Прутнік, який також є головою Державного комітету телебачення і радіомовлення, представив висновок юридичної служби Держтелерадіо щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівника Національної телекомпанії України. Згідно з цим документом, реалізація встановлених правових норм щодо призначення на посаду та звільнення з посади керівника Національної телекомпанії України неможливе через відсутність сформованої Громадської ради НТКУ, що наділена виключним правом реалізації наведеного алгоритму; проте президент НТКУ може піти з посади за власним бажанням. Наводимо повний текст документу.
ВИСНОВОК
щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівника Національної телекомпанії України
Порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівника Національної телекомпанії України врегульовано Законом України «Про телебачення і радіомовлення».
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (далі – Закон) керівник Національної телекомпанії України (далі – НТКУ) призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Верховної ради України.
Згідно з чинним законодавством України, пропозицію про звільнення з посади керівника НТКУ з відповідним обґрунтуванням готує та вносить до Верховної Ради України Громадська рада НТКУ. Крім того, кандидатуру на посаду керівника НТКУ визначає і вносить до Верховної Ради України Громадська рада НТКУ.
Станом на сьогоднішній день реалізація встановлених правових норм щодо призначення на посаду та звільнення з посади керівника Національної телекомпанії України неможливе через відсутність сформованої Громадської ради НТКУ, що наділена виключним правом реалізації наведеного алгоритму.
Проте звільнення з посади керівника Національної телекомпанії України можливе через застосування норм чинного трудового законодавства України, а саме статті 38 КЗпП України – розірвання трудового договору з ініціативи працівника за власним бажанням.
Необхідно також звернути увагу на певну правову колізію в частині призначення на посаду керівника Національної телекомпанії України. Законом встановлено спеціальний порядок призначення на цю посаду, але відсутній механізм даного призначення в разі відсутності будь-якої складової із зазначеного порядку, а саме Громадської ради НТКУ, на яку Законом покладено обов’язок підготовки та внесення відповідного обґрунтування щодо призначення на посаду керівника Національної телекомпанії України до Верховної Ради України.
Отже, у разі звільнення керівника Національної телекомпанії України за власним бажанням, призначення нового керівника у встановленому Законом порядку неможливе з наведених обставин.
Єдиний варіант вирішення посталого питання сьогодні вбачається через процедуру покладання додаткових обов’язків на одного з віце-президентів НТКУ.
Юридична служба Державного комітету телебачення і радіомовлення
Нагадаємо, президент НТКУ Віталій Докаленко був звільнений з посади Указом Президента України.
Аби пересвідчитись у тому, що підставою для звільнення Віталія Докаленка було саме його власне бажання, «Детектор медіа» звернулась до Секретаріату Президента з проханням надати копію заяви про звільнення за власним бажанням. 20 лютого «ТК» отримала копію цього документа:
.jpg)