Чутки про наявність цензури на державному російському телеканалі «Первый канал» сильно перебільшені, заявляє телеакадемік і ведучий програми «Времена» Володимир Познер. Разом із тим, він підтвердив, що запрошення певних політичних діячів у ефір може мати для каналу або його працівників негативні наслідки.
Про це, як повідомляє
Newsru.com із посиланням на «Новий регіон», ішлося на конференції у Центральному будинку журналіста Росії, де обговорювались проблеми, пов’язані із захистом професії від наступу цензуру. У конференції, організованій журналістом газети «Новые известия» Романом Доброхотовим, взяли участь Матвій Ганапольський («Эхо Москвы»), Ірина Ясіна (Клуб регіональних журналістів), Андрій Колесников («КоммерсантЪ») та інші.
«Поки що ми плануємо створити неформальну профспілку журналістів, яка робитиме публічними ті епізорди, які зараз замовчуються, - відзначив Роман Доброхотов. – Це організація, «заточена» під конкретну мету». За словами пана Доброхотова, цю ініціативу вже підтримали керівники Спілки журналістів Росії.
Як заявив Володимир Познер, цензури як такої зараз на державному російському телебаченні немає, а більш актуальною є тема журналістської самоцензури та усвідомлення журналістом відповідальності за власну творчість. Проте пізніше Познер зізнався, що мав розмову з генеральним директором «Первого канала» Костянтином Ернстом, у якому той попросив його не запрошувати до студії трьох конкретних людей. Познер погодився назвати лише одного з них – Гаррі Каспарова, одного з лідерів російської опозиції. Частіше, за словами ведучого, доводиться стикатися з цензурою «технічного характеру». За словами журналіста «Коммерсанта» Андрія Колесникова, у так званому президентському пулі «ніхто не вказує, що і як писати – є лише незначні «технічні» обмеження».