detector.media
07.02.2008 10:52
Міліція допитує працівників Нового каналу через інсценоване пограбування
Уранці 7 лютого шеф-редактора новин Нового каналу Володимира Павлюка, випускового редактора Олега Величка, журналіста Ірину Скосар, оператора і водія, які брали участь у зйомках сюжету для програми «Репортер» 6 лютого, доставили до відділку міліції. Про це «ТК» повідомила редакція програми «Надзвичайні новини» каналу ICTV.
 
«ТК» вдалося зв'язатись із Олегом Величком. За словами Олега, о 10.45 до відділку прибув його адвокат. Зараз міліція допитує Володимира Павлюка.
 
6 лютого знімальна група Нового каналу організувала інсценоване пограбування у відділенні одного з банків у Києві. Метою журналістського експерименту було перевірити готовність банків до справжнього пограбування. Учасники так званого «Товариства придурків», які запропонували тему сюжету, вдягли маски та без зброї увійшли до відділення «Ощадбанку» на вулиці Вавилових (Сирець). Їхні дії фіксувала камера. О 19.00 у програмі «Репортер» вийшов сюжет, текст якого наведено нижче:
 
СТУДІЯ: "Товариство придурків", неофіційне, але помітне, діє в Україні. Вони то підпалять себе на вулиці, то голяка в супермаркет зайдуть. Сьогодні нашій знімальній групі вдалося зафіксувати, як "Товариство" увірвалося в банк – дались взнаки недоліки в системі охорони. Наскільки вдалі жарти у "Товариства" – це питання. Але цього разу на їхніх витівках яскраво видно, чому в Україні пограбованих банків як грибів після дощу.
РЕПОРТАЖ: Автор: Ірина СКОСАР. Це хлопці з "Товариства придурків". Вони призначили нам зустріч і пообіцяли яскраве видовище. Відділення "Ощадбанку" – забирати гроші чи, борони Боже, травмувати когось, молоді люди не збираються. Мета – особисто перевірити безпеку цієї установи, адже саме сюди приходять старенькі отримувати радянські вклади та розраховуватися за комунальні послуги. Нині у відділенні лише персонал. У банку істерика, але міліції поки що немає. Немає охорони й у сусідньому відділенні "Ощадбанку".
СИНХРОН: Ольга МЕЛЬНИЧЕНКО, касир "Ощадбанку": "Ну, міліції в нас не було. Це на період компенсації цієї дали міліцію. А так же в нас немає. Ми без міліції сидимо". НЕ ТИТРОВАНО: питання за кадром: Тобто в вас взагалі охоронця нема? – "УС". "Взагалі охоронця в нас немає".
РЕПОРТАЖ: Хоробрі Шварценегери тут не водяться. За досвід та силу платити треба, а керівники фінансових установ викладати за це гроші не поспішають. На охороні економлять.
СИНХРОН: Ігор БУТКЕВИЧ, заступник директора охоронної компанії: "Охранник обычно студент, который думает о том, как достоять день до вечера. Ни о каком боевом применении его, скажем так, речь не идет. То есть, он может выгнать бомжа, пьяного дебошира, максимум".
РЕПОРТАЖ: У маленьких філіях немає навіть іграшкового муляжу камери спостереження, а охорона неозброєна. До речі, за радянських часів пістолета видавали навіть жінкам-касирам. Універсального рецепту проти злочинців нема, – кажуть фахівці, – однак, і спеціальний маленький жучок у пачці купюр, уже гарантує, що вкрадені гроші дадуть про себе знати. Інакше крадії часто безкарні і добре підготовані. Слабкодухих чи психічно хворих серед них нема.
СИНХРОН: Андрій МУХОМОРОВ, психіатр: "Ну, совершают ограбления банков зачастую люди с отклонениями в характере, которые не являются сумасшедшими или психически больными. Для такого вида деятельности как грабежи более характерны лица авантюрные, то есть, ближе к возбудимым формам".
РЕПОРТАЖ: У 2007 році грабіжники обібрали 62 банки. І це часто не провина міліції. Адже, якщо є фінансова установа, будуть і люди, які схочуть її пограбувати. А коли так – банк бодай трохи повинен дбати, як не про безпеку своїх грошей, то хоч би про безпеку клієнтів.
 
За словами Олега Величка, коли вони увійшли до відділення банку, там був лише персонал. «Мене здивувало, що міліція приїхала не під час зйомок, а лише тоді, коли ми готували сюжет. Із такою оперативністю справжні грабіжники могли всіх перебити», - каже Олег.
 
Оперативна група, що прибула на канал ще під час підготовки матеріалу, опитала учасників експерименту та вручили повістки про те, що вони мають з’явитись у відділок міліції о 9.00 7 лютого. Але вже наступного ранку всіх примусово відпровадили до відділку.
 
«До мене прийшли о 7 ранку, без повістки, люди у цивільному одязі, й почали виламувати двері, називаючи мене такими словами, які я не можу повторити «Телекритиці». Забрали до Шевченківського РВВС. Єдине формулювання, яке ми від них почули – «порушення журналістської етики», - сказав Олег Величко.
 
«ТК» стежить за розвитком подій.
 
«Детектор медіа»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY