«Воля-кабель»: Переходом на «цифру» незадоволений 1%, із них більшість – не наші абоненти
Усі плани компанії «Воля-кабель» щодо переведення абонентів на цифрові пакети залишаються в силі. Про це йдеться в офіційному повідомленні компанії.
Відділ PR кабельного оператора наголошує, що у href="http://www.amc.gov.ua/amc/control/uk/publish/article?art_id=97889&cat_id=59331">
рекомендаціях Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України нічого не сказано про припинення всіх технічних чи інших робіт щодо зміни технології надання послуги абонентам. Чітко було зазначено лише про необхідність попереджати споживачів послуги завчасно, зокрема й через ЗМІ, про перехід на цифровий формат обслуговування аж до повного виведення з експлуатації аналогової технології. Автори повідомлення зазначають, що «Воля-кабель» стояла на цій позиції раніше та чинитиме так і надалі. При цьому плани компанії залишаються незмінними: відповідно до рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення від 3 жовтня 2007 року, компанія «Воля»
має забезпечити всіх абонентів послугою цифрового кабельного телебачення не пізніше 1 лютого 2009 року.
«Віднині інформаційна кампанія «Волі» буде посилена, - зазначається у коментарі. - Якщо є нарікання на те, що компанія слабо повідомляє про вимкнення застарілої технології надання послуг, то ми постараємось зробити так, щоб виключити таку можливість».
Водночас компанія повідомляє результати власного дослідження щодо споживачів, невдоволених діями «Волі». За даними компанії, всього таких споживачів лише 500 (1% від кількості абонентів, у чиїх домівках здійснено перехід на цифрову технологію). Із них близько 40,5% (200) – це люди, які взагалі не є абонентами «Волі», а неправомірно самостійно підключались до телекомунікаційної мережі і не платили за послуги, близько 30% скарг надійшло від абонентів, із якими були призупинені угоди через їхню двомісячну заборгованість.
«Воля» наголошує, що компанія не зобов’язана інформувати тих, хто не є її абонентами, але у зв’язку із ситуацією, що склалась, повідомляє: «тепер ми будемо повідомляти не тільки абонентів, але й решту жителів через ЗМІ про те, що проводитиметься остаточна модернізація та зміни технології надання послуги кабельного телебачення».
Орган Комітету надіслав кабельному оператору офіційний запит, у якому наголошує на необхідності детально дослідити ситуацію з переходом на цифрову технологію у наданні послуг кабельного телебачення. Упродовж десяти днів «Воля» має надати інформацію щодо етапності переходу на цифрове телебачення та особливостей технологічної сторони цього процесу. Антимонопольний комітет, своєю чергою, проаналізує зазначені матеріали на предмет дотримання компанією вимог конкуренційного законодавства.
Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення
створила спеціальну комісію для перевірки діяльності «Волі-кабель». Заступник голови Нацради Юрій Плаксюк на засіданні 6 лютого зазначив, що, оскільки «Воля-Кабель» лише вчора надала документи на запит Нацради, це питання вивчатиметься до наступного засідання, яке має відбутись 13 лютого.
«Ми маємо знати, хто з керівництва ЗАТ «Воля-кабель» розпочав процедуру зміни технічних параметрів мовлення, яким документом «Воля» погоджувала зміни до характеристик програмної послуги (у законі чітко сказано, що внесення змін до характеристик програмної послуги без погодження з абонентами не дозволяється), яка доля універсальної програмної послуги, чи є перспектива у жителів отримувати телерадіопрограми, якщо їх не влаштовують умови, які пропонує «Воля» (кімнатна антена, індивідуальний супутниковий прийом, чи будуть паралельно збудовані інші мережі)», - сказав Юрій Плаксюк.
ЗАТ «Воля-кабель» - найбільший кабельний оператор України. Наразі, за даними компанії, її послугою з доступу до цифрового телебачення («Воля Преміум ТБ») користуються близько 160 тисяч абонентів, аналоговий сигнал приймають близько 600 тисяч абонентів компанії.