Основу журналістики майбутнього складатимуть універсальні фахівці, зазначали учасники майстер-класу, що пройшов у Києво-Могилянській академії у рамках програми «Журналістика цифрового майбутнього».
На засідання наголошувалось, що майбутнє журналістики за конвергенцією, тобто коли один репортер продукує контент для різних типів медіа.
Прихід конвергентної журналістики – неминучий і це підказує досвід західних ЗМІ. Передумови конвергенції – занепад «старих медіа», нові канали комунікацій(цифрові телефони, Інтернет, інше), поява нових медіа (Інтернет-ЗМІ, цифрове мовлення, створення персоналізованого контенту), інтерактивність (користувачі можуть брати участь у створенні контенту).
Працювати в умовах конвергентної журналістики простіше буде універсальним журналістам. Як визначили учасники майстер-класу, такий журналіст повинен, насамперед, вміти визначати, що для якої історії краще, який тип медіа краще розкаже цю історію, і через який тип медіа його аудиторія краще сприйме цю історію.
Щоб подати історію в найкращому варіанті, журналіст повинен мати навички для різних типів медіа: насамперед, уміти писати для різних типів ЗМІ, мати навички інтерв’юера, уміти відбирати факти, обробляти аудіо та відео, знатись на фотографуванні та графічному дизайні.
Саме цьому навчаються 25 журналістів – учасників програми «Журналістика цифрового майбутнього». Навчання відбувається безкоштовно за сприяння благодійного фонду «Розвиток України» (Систем Кепітал Менеджмент).
Перший випуск студентів «Журналістики цифрового майбутнього» запланований на липень наступного року.