detector.media
Ольга Ліцкевич
21.12.2007 14:25
«Тернопільський Сірий» стане вчителем на Новому каналі
«Тернопільський Сірий» стане вчителем на Новому каналі
Репортаж зі зйомок нового реаліті-шоу «Чи розумніший ти за п’ятикласника?» виробництва «Стар Медіа».
Як уже повідомляла «ТК», з 5 січня в ефірі Нового каналу стартує інтелектуально-розважальне шоу «Чи розумніший ти за п’ятикласника?» із Сергієм «Тернопільським Сірим» Притулою. Програма виробництва компанії «Стар медіа» буде виходити в ефір кожної неділі о 18: 00. Роботу над першим циклом програм знімальна група завершує вже зараз. Кореспонденти «Детектор медіа» побували на зйомках святкового випуску програми за участю українських «зірок», який з’явиться на екранах 8 березня. 
 
Українське телебачення вже знає досить багато різних прикладів вікторин. У деяких між собою змагалися досвідчені знавці, в деяких - школярі-відмінники. Головна відмінність нового шоу полягає в тому, що цього разу відповідати на «дитячі» запитання доведеться дорослим. Новий канал сподівається, що програма збере 12-14% аудиторії 14-49.
 
«Чи розумніший ти за п’ятикласника?» - це адаптація американського формату «Аre You Smarter Than A 5-Grader?» каналу Fox. Хронометраж програми - одна година. Її учасники – пересічні люди віком від 25 до 45 років, які повинні давати відповіді на запитання, взяті зі шкільної програми. За кожний вірний варіант їм нараховується певна сума грошей. Максимальний розмір виграшу – один мільйон гривень.
 
Здавалося б, усе досить легко. Проте, як виявилося на практиці, навіть елементарне питання – доповнити приказку: «Назвався грибом, полізай у борщ» або «Чи правда, що брати Гримм не писали казки, а тільки їх збирали?» може загнати дорослого в глухий кут. Допомагати гравцям «не сісти в калюжу» доводиться учням з імпровізованого класу. Кожен учасник має право обрати собі помічника і скористатися двома його підказками: списати або підглянути.
 
 
Юні помічники дорослих гравців
 
Вся дія відбувається у студії, декорації якої стилізовані під шкільний клас. Тут є не тільки парти, дошка, розклад, але й справжній вчитель – резидент «Comedy club.Ua» Сергій «Тернопільський Сірий» Притула.
 
За словами директора «Star Media entertainment» Олексія Гончаренка, процес затвердження ведучого відбувався спільно з «Новим каналом». Від самого початку планувалося, що це буде чоловік віком до сорока років, зі знанням української мови. «Мы очень хотели, чтобы это было новое лицо, давали много объявлений. Но ведение этой программы достаточно сложное и требует телевизионного опыта, поэтому человека с улицы взять было невозможно. Слишком много ответственности лежит на ведущем», - розповідає він. Всього в кастингу взяли участь двадцять чоловік, але на фінальні тракти потрапили тільки четверо і всі вони мали досвід роботи на телебаченні.
 
«Чаша весов склонилась в сторону Сергея, потому что нам не хотелось, чтобы эта программа была слишком серьезной. В «Comedy» Притула еще и сценарист, поэтому умеет мыслить и самостоятельно рождать юмор. В Америке ведущий, кстати, тоже известный комик. Только постарше. Ему около 40 лет», - каже Олексій.
 
 
Олексій Гончаренко
 
Сам Сергій Притула зізнається, що ніколи не уявляв себе в ролі викладача, хоча дуже добре вчився в університеті, а школу взагалі закінчив з золотою медаллю. «Коли я закінчував Тернопільський університет народного господарства, мені пропонували залишитися викладачем на кафедрі. Але я обрав посаду директора центру молодіжних ініціатив, тому що більше хотів займатися творчою та організаційною роботою», - зізнається він.
 
Проте тепер на знімальному майданчику новоспечений «вчитель» почуває себе досить органічно: «У нас хороші учасники і досить адекватні діти, які поводять себе дуже безпосередньо. Не дивлячись навіть на те, що досить часто до нас приходять «зіркові» учасники».
 
 
Перемога!
 
І в «Comedy Club», і в «Чи розумніший ти за п’ятикласника?» гумор заохочується. Проте формат і аудиторія, на яку ці програми розраховані, м’яко кажучи, різняться. Але, за словами Сергія, стримувати себе та фільтрувати жарти йому не доводиться: «Я апріорі розумію, що це трошечки інший формат, ніж той, де я був задіяний до цього. Тут практично  не використовуються домашні заготовки. З  прописаним наперед жартами не пройдеш, тому що їх просто нема куди впихати. Номер один в програмі -  імпровізація. Іноді це вдається, іноді не зовсім, але наразі я повністю задоволений знімальним процесом».
 
Учасники програми мають не тільки можливість піти додому з грошовою винагородою, але й опинитися у дещо незручному становищі. Адже кожен, хто програє, має сказати на камеру: «Я не розумніший за п’ятикласника».  Крім того, ведучий визнає, що шкільна програма за останні п’ятнадцять - сімнадцять років сильно змінилася. Притула вважає, що покоління, яке підростає, дуже прогресувало за цей час.
 
 
Влада Яму готують до зйомок
 
Проте, за словами Олексія Гончаренко, ображених чи незадоволених програмою ще не було: «Участие в программе – это проверка людей на юмор по отношению к себе. Не будет преувеличением сказать, что девяносто процентов из нас забыли школьную программу. И ничего постыдного в этом нет. Все идут своей дорогой, пытаются дальше овладевать знаниями в той сфере, которой они занимаются. Это не «Слабое звено», где все должны бояться. Это программа-шутка».
 
 
Сергій Притула і Влад Яма
 
Досить охоче пішли на участь у програмі і українські «зірки». Сергій Притула розповідає, що їх рівень відповідей мало відрізняється від рівня звичайних людей. Найбільше зі всіх учасників його здивував репер Потап, який показав один із найкращих результатів у програмі. Цим він дещо розвіяв свій образ «роздовбая». Зазвичай гравці рідко доходять до питання, яке коштує більше п’яти тисяч.
 
 
Потап виявився розумнішим за п’ятикласника
 
За словами творців програми, вона розрахована на сімейну аудиторію – дітей та їх батьків. Але вони не хочуть, щоб програма виглядала школярською, адже в багатьох людей від цього періоду життя залишилися не найкращі спогади.   
 
 «Есть опыт программы «Самый умный» с Тиной Канделаки. Я считаю, что одно из ее главных преимуществ - это ведущая, которая умеет быть новой и разной, найти подход к детям. В отличии от другой программы – «LG-Эврика», которая как раз страдала такой школярской скучностью и заученностью. Этого нам бы и хотелось избежать. Показать людям школу мечты с беззаботным хулиганистым учителем», - сподівається Олексій Гончаренко.
 

Фото Олени Старостенко
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY