Журналістські колективи, які себе поважають, повинні укладати з власниками колективні договори. Такою є квінтесенція круглого столу «Ідеальний колективний договір для телерадіокомпаній», який організувала Незалежна медіа-профспілка України спільно із Інститутом медіа-права 7 грудня у Львові.
За словами голови Незалежної медіа-профспілки України Сергія Гузя, «свобода слова буде тоді, коли не буде зарплат у конвертах і коли журналісти матимуть регламентовані стосунки з власниками». Саме тому, на думку профспілчан, значним кроком до відстоювання журналістами своїх трудових прав є колективні договори.
Юрист Інституту медіаправа Андрій Нечипоренко пояснив, що на вимогу трудового колективу власник зобов’язаний укладати договір. «І якраз у ньому потрібно грамотно прописувати вимоги і щодо технічних умов праці, і щодо права на 36-денну відпустку, і щодо тарифікації робочого часу, і щодо оплати праці, і щодо компенсацій у разі зміни редакційної політики чи зміни власника», - резюмує Сергій Гузь.
Попри малу зацікавленість львівських журналістів цією темою (прийшло лише 4 журналісти) своєрідним наслідком круглого столу можна вважати інціативу трудового колективу одного з інформаційних агентств Львова запропонувати своєму власнику підписати колективний договір.
Остап Дроздов, Львів, для «Детектор медіа»