detector.media
26.11.2007 11:25
В Україні мало телеформатів, присвячених Голодомору
В Україні мало телеформатів, присвячених Голодомору
Лист, що надійшов на адресу «ТК» 26 листопада від Олега Корнієнка. Публікується з незначними правками.
 
Варто зазначити, що саме під егідою Віктора Ющенка в Україні піднята тема голодомору 30-х років на державний рівень. І яким би президент політиком не був, але за таку справу йому велика вдячність, адже за 16 років незалежності ніхто з попередніх очільників держави не намагався про це говорити вголос і влаштовувати масові заходи щодо вшанування пам’яті жертв того великого голоду проти українського народу.
 
Але хочеться акцентувати спочатку на філологах у канцелярії Президента та літературних редакторах у ЗМІ. Як відомо, Президент напередодні видав Указ «Про відзначення у 2007 році Дня пам'яті жертв голодоморів». Звичайно, можливо, це формальності, але думаю, що філологи повинні були підказати Президенту, що потрібно не «відзначати», а вшановувати жертв Голодомору. Бо, як не дивно, але  багато політиків, науковців звернули на таке формулювання увагу і в черговий раз на телерадіоефірах коментували цей указ.

По-друге, велика подяка телеканалам, які доклали багато зусиль, щоб у день жалоби в ефірі не було реклами і ефірний час був наповнений тематичними програмами, фільмами та репортажами. Зокрема пожертвувати ефірним часом лише змогли Перший Національний та телеканал „Тоніс” і  відмовився від реклами телеканал НТН. Всі ж інші канали лише спромоглися пустити в ефір  трансляцію виступу Президента на Михайлівській площі і іноді в ефірі телеканалів можна було помітити кліп Оксани Білозір, присвячений жертвам голодомору.

У цей день якось увімкнув радіо «Ера», де в гостях був поважний письменник, який випустив книгу «Тема для медитацій». Зокрема в книзі  йдеться і про Голодомор. Він висловив таку думку, що для України і для письменників тема Голодомору вже не актуальна і про неї ніхто книжок писати не буде. Після цих слів намагався зателефонувати в студію, але лінія весь час була зайнята. А потім, увімкнувши телевізор, побачив, що насправді для митців роботи ще багато і потрібно встигнути, доки свідки цих трагедій ще живі. В ефірі „Тоніса” і НТКУ фільми повторювалися і  це сигнал  державі. В Україні мало телеформатів, що присвячені голодомору. І держава теж повинна зрозуміти, що для майбутнього покоління потрібно зберегти розповіді очевидців, доки вони ще живі. Адже, як говорять, «что написано пером, то не вырубишь топором».
 
Олег Корнієнко
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY