detector.media
17.11.2007 15:35
Дніпропетровську міліцію звинувачують у системному порушенні прав журналістів
Дніпропетровську міліцію звинувачують у системному порушенні прав журналістів
Правоохоронні органи Дніпропетровська порушують права журналістів, а також ігнорують випадки порушення прав журналістів третіми особами. До такого висновку прийшли журналісти й експерти на засіданні секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України, повідомляє «Главред».
 
Факти порушення прав журналістів набули системного характеру, вважає головний редактор «Газеты по-днепропетровски» Борис Брагінський. Він стверджує, що міліція, порушуючи Закон України «Про інформацію», не пропускала журналістів до зруйнованого вибухом газу будинку на вулиці Мандриківській. Унаслідок цього у першу добу громадськість інформувала про інцидент лише прес-служба Міністерства надзвичайних справ. На запитання про причини такої поведінки міліціонери відповідали, що мають відповідний наказ керівництва.
 
Коментуючи ситуацію, начальник відділу зв'язків з громадськістю Дніпропетровського УМВС Олексій Щербатов заявив наступне: «Ті, що стояли в очепленні, не могли пропустити журналістів. Адже вони відповідають за їхнє життя і здоров'я. А посилання на начальство можна пояснити. Не готові всі міліціонери з вами розмовляти. Переляк у них».
 
Ще одним фактом порушення прав журналістів, озвученим Брагінським, став інцидент із кореспондентом газети «Комсомольская правда» Миколою Тимошенком, якого під час виконання службових обов’язкыв охорона не пропустила до готелю. Журналіста вигнали з будівлі, відібрали в нього фотоапарат, диктофон та мобільний телефон. Кореспондент викликав міліцію, але правоохоронці погрожували порушити кримінальну справу проти нього самого.
 
Порушенням своїх прав журналісти вважають також позови Дніпропетровського міського УМВС до газети «Лица». «Стаття 49 Закону України «Про інформацію» обмежує права органів державної влади позиватися до ЗМІ у частині відшкодування моральної шкоди, залишаючи тільки право вимагати спростування, нагадує Тетяна Котюжинська, головний юрисконсульт НСЖУ та президент Асоціації медіаюристів України.
 
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY