detector.media
28.10.2007 20:20
Міка Крисель: Проблема Словенії – відсутність конкуренції на ринку «цифри»
Міка Крисель: Проблема Словенії – відсутність конкуренції на ринку «цифри»
26 жовтня в Палаці «Україна» (Київ) відбувся Перший міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні», організований Незалежною асоціацією телерадіомовників України (НАМ) та Індустріальним Телевізійним Комітетом (ІТК). Метою заходу було створити середовище для вільного обговорення, спілкування та реальної співпраці усіх учасників переходу на цифровий формат мовлення.
 
Як наголосила Катерина Котенко, виконавчий директор ІТК, досі про «цифру» сперечалися регуляторні органи та зв’язківці. Нині ж до дискусії приєднується індустрія. «Це перший форум, який демонструє, що індустрія не залишатиметься осторонь переходу на цифрове мовлення, що вона також є суб’єктом в цій важливій дискусії, від якої залежить телевізійне майбутнє країни», - каже Катерина.
 
Одна із секцій Форуму була присвячена технічним аспектам «цифри» (модератор - Ольга Большакова, НАМ). Зокрема, дискутувалося питання стандартів впровадження цифрового: MPEG 2  чи MPEG 4. Крім думок, висловлених українськими учасниками, актуально на форумі прозвучала доповідь експерта Міки Криселя (АРЕК, Словенія), який проаналізував проблеми, з якими зіткнулася Словенія під час переходу на цифрове мовлення. «Проблема Словенії – відсутність конкуренції на ринку «цифри», - констатував Міка Крисель.
 
Адже держава запустила поки що єдиний мультиплекс у стандарті MPEG 4, куди увійшли канали, які виграли оголошений тендер. Причому серед запропонованих 7-ми каналів немає жодного суспільного мовника (вони не пройшли за умовами тендеру).
 
У зв’язку з цим, АРЕК улітку цього року оголосила публічну пропозицію до держави про необхідність запровадження другого мультиплексу, а також поставила вимогу щодо поділу каналів у цьому мультиплексі: 4 – суспільні мовники, 3 – комерційні.
 
Гальмує розвиток «цифри» на словенському ринку не ціна на SetTopBoх’и, як побоюються медіаексперти в Україні, а… невеличкий обсяги ринку – лише 2 мільйони домогосподарств: SetTopBoх’и досі не надійшли у вільний продаж, оскільки виробник не розробив специфікації для словенського ринку (це має відбутися лише з початку 2008 року).
 
Що ж до стандарту впровадження, то актуальним питанням для Словенії є декодери, які б могли бачити обидва стандарти – і MPEG 2, і MPEG 4. Виявляється, попри запевнення щодо того, що MPEG 4 безперешкодно бачить MPEG 2, це не до кінця перевірено. Ускладнення є із французькими каналами, які не докодуються SetTopBoх’ами для MPEG 4. «Отже, - наголосив Міка Крисель. – Словенії потрібні удосконалені SetTopBoх’и, оскільки ми не збираємося відмовлятися від іноземних каналів».
 
По завершенні Першого міжнародного форуму «Цифрове мовлення в Україні» Катерина М’ясникова, голова Незалежної асоціації телерадіомовників України (НАМ), зазначила, що попри велику кількість доповідачів та змістовних висловлювань, Форум є віддзеркаленням ситуації із запровадженням «цифри» в Україні: «надто багато незрозумілих питань залишилося й надто мало часу, щоби в усьому розібратися».
 
Наступний міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні» відбудеться за рік.
 
«Детектор медіа»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY