Плутанини з призначенням Юрія Бойка радником Президента не сталося б, якби журналісти перевіряли інформацію.
25 жовтня прес-служба Секретаріату Президента повторно розіслала текст Указу №1008 від 24 жовтня про призначення Юрія Анатолійовича Бойка радником Президента. До тексту Указу було додано біографічну довідку та фото Юрія Анатолійовича. Таким чином прес-служба відреагувала на хвилю «сенсаційних» повідомлень про начебто призначення радником Президента іншого Юрія Анатолійовича Бойка – міністра уряду Януковича. Заступник голови Блоку Юлії Тимошенко, кандидат у народні депутати від БЮТ Микола Томенко надіслав на адресу «ТК» репліку з приводу цього курйозу.
Зрозуміло, що дискутуючи про ситуацію у засобах масової інформації, ми частіше за все звертаємо увагу на всі існуючі «біди», які заважають журналістам нормально працювати. Раніше, за часів Кучми, це була цензура, тепер - тиск медіавласників, комерціалізація ЗМІ, відсутність чіткого медійного законодавства тощо.
Єдине, що останнім часом залишилося поза нашою увагою, - рівень професійності власне журналістів. Саме про це в черговий раз змусила замислитися вчорашня історія, коли через недостатню професійність буденна інформаційна подія (призначення Юрія Бойка радником Президента) стала сенсацією. Адже 99% Інтернет-видань та інформаційних агентств вирішили, що радником Віктора Ющенка призначений представник Партії регіонів, міністр палива й енергетики, теж Юрій Бойко.
Насправді, відбулося призначення людини, відомої в гуманітарній та, до речі, медійній сфері (оскільки Юрій Бойко був членом Комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації). Ця людина добре розуміється на міжконфесійних відносинах і у нього, до речі, вчора був день народження.
Ми, політики, готові і надалі захищати журналістів від цензури і культу власників, але при цьому дуже просимо їх не забувати перш за все про належний, професійний рівень їхньої роботи. Загальновідомо: перед тим, як оприлюднювати інформацію, її варто перевірити та уточнити. Адже подання точної та достовірної інформації - одна з умов професійності працівників медіа.
Микола Томенко, голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації у 2002-2004 році.