21 травня 2007 року погоджувальна рада парламентських депутатських фракцій узгодила розклад засідань на 22-25 травня. На поточний тиждень внесено на розгляд чотири медійні законопроекти: «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо повноважень громадських рад) (проект народного депутата Ольги Герасим’юк (фракція «Наша Україна»), №2153); «Про редакційну свободу державної та комунальної преси в процесі роздержавлення (№ 2738) та «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна (№273; обидва проекти народного депутата Андрія Шевченка (фракція БЮТ); «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо соціальної реклами) – проект народного депутата бютівця Валерія Писаренка, №3073. Відповідальним за підготовку цих законопроектів призначено Андрія Шевченка.
На запитання «ТК», чи доповідатиме він із цих питань, Андрій Шевченко відповів, що не братиме участі в імітації законодавчого процесу, оскільки після припинення повноважень Верховної Ради 2 квітня засідання депутатів є нелегітимними.
«Якщо ж по суті, то три перших із названих законопроектів підтримав Комітет з питань свободи слова та інформації. Врегулювання цих питань суспільство потребувало негайно, тому їх потрібно було розглядати ще торік, як кажуть «дорога ложка к обеду». А зараз не знаю, навіщо їх розглядати, якщо Президент їх все одно не підпише. Медіаспільнота не повинна себе дурити – немає ніяких шансів цим законопроектам стати законами. Думаю, що нове скликання парламенту обов’язково поставить на порядок денний ці питання», – сказав Андрій Шевченко.
«Детектор медіа»