detector.media
13.01.2004 16:18
У «Аль-Джазіри» з’явився конкурент
У «Аль-Джазіри» з’явився конкурент
Саудівська Аравія запустила в ефір власний новинний супутниковий телеканал, щоб скласти конкуренцію «Аль-Джазірі». Він є державним і називається «4 канал». На ньому працюють 95 журналістів, які займаються подіями всередині королівства, і ще 45 репортерів роблять репортажі з-за кордону.
Крім інформаційних випусків канал має намір провадити ток-шоу в прямому ефірі і робити програми на соціальні теми.

Мовлення «4 каналу» почалося 11 січня о 14 годині за місцевим часом з випуску останніх новин. Його провела телеведуча Бутайна Аль-Наср (Buthaina al-Nasr), яка була вдягнута по-європейськи: у діловий піджак, білу блузку, на голові чорний капелюшок. Цей гардероб є незвичним для саудівської жінки, оскільки за канонами саудівського королівства жінкам наказано на публіці бути вдягненими у чорну паранджу.

Зараз у Саудівській Аравії існують ще три телевізійні канали, які мовлять всередині країни і теж належать державі: «Сауді 1», англомовний «Сауді 2» і спортивний канал. Але багато саудівців скаржаться на те, що ці мовники нудні й нецікаві, тому вони віддають перевагу іноземним джерелам інформації, таким як «Аль-Джазіра» з Катару, що веде передачі у стилі американської тележурналістики. Останні кілька років ця телекомпанія, яка позиціонує себе як незалежна телемережа, беззастережно домінує в арабському світі й викликає часте невдоволення в Ер-Ріяді, бо запрошує в ефір саудівських дисидентів. Зокрема, минулого року уряд Саудівської Аравії повиганяв з країни всіх кореспондентів «Аль-Джазіри», заборонив висвітлення прощі до Мекки і офіційно звинуватив канал в образі монаршої родини.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY