БЮТ упроваджує гарячу лінію для ЗМІ, що зазнали тиску. Звернутися до неї можна за адресою svobodaslova@beauty.net.ua. Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив заступник голови Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко. На його думку, донести об’єктивну інформацію через пресу зараз дуже важко. Це проблема не тільки регіональних, але й загальнонаціональних ЗМІ. Адже наразі вони просто інтерпретують новини тих чи інших політичних сил, не створюючи власного контенту.
«Наприклад, подають інформацію про те, що була прийнята та чи інша державна програма, та зовсім не заглиблюються в те, як вона реалізується і чи були виділені на неї кошти», – говорить Микола Томенко.
Він вважає, що ця проблема має два найважливіші аспекти. Перший – неможливість державних ЗМІ об’єктивно висвітлювати політичну ситуацію. Адже зазвичай голови обл- чи міськради починають використовувати їх як рупор тієї чи іншої політичної сили. «Якщо на комунальну пресу виділяють 45 мільйонів гривень щороку – підкреслює Микола Томенко, – це означає, що там рівною мірою повинні бути презентовані всі політичні сили». Другий аспект – це проблема комерційних медіа. Адже в новинах загальнонаціонального каналу не може бути висвітлена думка тільки однієї партії, як це відбувається зараз.
За його словами, вирішити цю проблему допомогла би створена при ЦВК громадська рада з питань діяльності ЗМІ. Крім того, не слід відмовлятися від практики, започаткованої під час попередніх виборчих компаній. Тоді було впроваджено мораторій на будь-які перевірки преси з боку податкової, пожежників та інших установ під час виборів.