detector.media
10.05.2007 18:20
Порядок проведення голосування та підрахунку голосів на «Євробаченні-2007» не змінився

Сьогодні, 10 травня, в місті Гельсінкі (Фінляндія) відбудеться півфінал пісенного конкурсу «Євробачення-2007». Цього року участь у конкурсі бере рекордна кількість країн сорок дві. Вперше участь у конкурсі візьмуть Грузія та Чехія, також після перерви до конкурсу повертаються Австрія та Угорщина. Головний приз цьогорічного «Євробачення» – промо-тур переможця по десяти країнах Європи, котрий здійснюватиметься за рахунок організаторів.

 

Як повідомляє агенція РИА «Новости», за прогнозами європейських букмекерів, найбільші шанси на перемогу мають учасники із Сербії, Швеції та Югославії. Україні прогнозують місце від п’ятого до десятого.

 

Очікується, що за виступами виконавців будуть спостерігати 120 мільйонів глядачів із сорока трьох країн світу. Пряму трансляцію конкурсу в Україні, як і в минулі роки, проводитиме Національна телекомпанія.

 

За словами Олени Загороднюк, заступника директора творчого об’єднання музичних і розважальних програм НТКУ, цього року Перший національний не влаштовуватиме обговорення з гостями в студії, як це було торік, а просто транслюватиме «Євробачення» у прямому ефірі.

 

Про перебіг подій на конкурсі та його закулісне життя можна дізнатися завдяки «Щоденникам Євробачення», котрі виходитимуть в ефір щодня о 21:50 протягом тижня (повтор о 9-й годині ранку).

 

Також усі музичні телевізійні новини каналу 12 травня будуть побудовані на матеріалах Євробачення. «Окрім цього 11 травня з 20.00 до 20.30 під час хіт-параду «Золотої шарманки» в нас буде телеміст із Гельсінкі», – зазначила Олена Загороднюк.

 

За її словами, порядок проведення голосування та підрахунку голосів не змінився в порівнянні з минулими роками.

За інформацією сайту Першого національного, щоб віддати свій голос за улюбленого виконавця, необхідно зателефонувати за номером 8 900 309 00 ХХ, де ХХ – номер виконавця, за якого віддаються голоси, або надіслати SМS-повідомлення за номером 1065 із порядковим номером виконавця (ХХ). Вартість телефонного дзвінка /SМS – 3 гривні з ПДВ. У телефонному голосуванні беруть участь 42 країни. 

 

На випадок, якщо не вдасться провести голосування глядачів, на «Євробачення» відправляються результати голосування журі від кожної країни.

 

«Голосування журі є таким собі резервним голосуванням, – розказала «ТК» Ірина Слепушова, секретар журі. – Якщо зривається голосування в країні, тоді беруться дані по журі. Кожен рік так робиться. Це резервне голосування відправляється так само, як і голосування глядачів. Але його результати не враховуватимуться, якщо нормально проходить основне голосування».

 

За її словами, в Україні ще не було випадків, коли не вдавалося провести глядацьке голосування, але такі випадки траплялися в інших країнах, тому збереглася практика такого експертного голосування.

Цього року до складу українського журі входять Олена Мозгова, Едуард Клім, Сергій Кузін, Кирило Кіріченко, Мая Мігай, Дмитро Клімашенко і Тетяна Решетняк.

 

«Зараз вони дивляться генеральну репетицію півфіналу і будуть голосувати. 12 травня з 14.00 до 17.10 проходитиме генеральна репетиція фіналу, після якої журі так само голосуватиме», – розповідає Ірина Слепушова.

 

Увечері після основного концерту (10 травня – півфіналу, 12 травня – фіналу) проходитиме глядацьке голосування. По його закінченню підрахунком голосів займається міжнародний провайдер конкурсу «Євробачення» Fantel-utel, який підраховує голоси всіх 42-х країн. Після цього результати надходять до НТКУ, де їх оголошують у прямому ефірі.

 

Також існують обмеження на голосування з одного номера – не більше 20-ти дзвінків та SМS.

 

Крім Першого національного, висвітленням подій «Євробачення» займатиметься близько 60-ти українських журналістів. У коментарях «ТК» Володимир Шестаков, фотокореспондент газети «Комсомольська правда», розказав про роботу українських ЗМІ в Гельсінки: «Як і позаминулого року в Україні, тут створені всі умови для роботи журналістів. Є доступ до Інтернету, зал для прес-конференцій, виділені лінії для радіо і телемовлення. Все це знаходиться в 200 метрах від сцени, де проходять репетиції та виступи». Також, за його словами, в Гельсінкі проходять різноманітні розважальні та освітні заходи для преси: «Постійно відбуваються вечірки з різними виконавцями – слов’янська, грецька тощо. Багато вечірок для преси в різних нічних клубах. Також проводяться й екскурсії містом».

 

Після півфіналу за його результатами планується проведення прес-конференції.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY