detector.media
15.12.2006 17:15
Персональний склад громадських рад НТКУ та НРКУ поки що неповний (ОНОВЛЕНО)

Як повідомляла «Детектор медіа», 15 грудня 2006 року парламентський Комітет свободи слова та інформації на своєму закритому засіданні розглядав питання створення громадських рад НТКУ та НРКУ. За словами голови комітету Андрія Шевченка, 15 грудня 2006 у Верховній Раді України має бути зареєстрована Постанова «Про персональний склад громадських рад НТКУ та НРКУ». До постанови будуть включені представники, висунуті і Президентом України, і фракціями Верховної Ради України. А наступного тижня до цієї постанови Комітет додасть і кандидатів, висунутих громадськими організаціями. Обидві громадські ради за Законом України «Про телебачення і радіомовлення України» формуються з 17 осіб: 4 кандидатури вносяться президентом, 4 – громадськими організаціями, 9 – депутатськими фракціями, і всі разом затверджуються Верховною Радою.

– Сьогодні Комітет не розглядав кандидатури від громадських організацій, – сказав Андрій Шевченко. На вимогу кількох членів Комітету (Олени Бондаренко, фракція Партії регіонів, та Ольги Герасим’юк, фракція Блоку «Наша Україна») продовжено конкурс для внесення кандидатів від громадських організацій. Конкурс пройде до вівторка включно (19 грудня 2006 року), і він дасть можливість громадським організаціям, які це не зробили, скористатися цим правом. У середу 20 грудня 2006 року наш Комітет остаточно прийме рішення. За законом висувати своїх кандидатів мають право ті громадські організації, які, по-перше, мають всеукраїнський статус, а, по-друге, діють у сфері виробництва та поширення телерадіопродукції. На цей момент у нас внесені подання від Національної спілки журналістів, Всеукраїнської громадської організації «Незалежна асоціація телерадіомовників», Незалежної медіа-профспілки.

Олена Бондаренко, народний депутат Верховної Ради України, фракція Партії регіонів:

– Я не блокировала, как заявил Андрей Шевченко, завершение конкурса. И в своем решении руководствовалась не личными симпатиями или антипатиями к кандидатам от общественных организаций, а нормами закона. При приеме документов от общественных организаций были допущены нарушения, а именно:

- Некоторые кандидаты представлены организациями, не имеющими отношения «к сфере производства и распространения телерадиопрограмм» (Интернет-ассоциация Украины – Иванина В.)

– Отсутствие реквизитов входящей регистрации корреспонденции у таких организаций – ИАУ, Укр-ДВБ-Форум, НМПУ, НАМ. Регистрация есть только у НСЖУ. Таким образом, ОФИЦИАЛЬНО в Комитет поступила только заявка от НСЖУ.

– Нарушены сроки подачи документов в Комитет (25 сентября 2006 г. – последний срок): кандидатур – Интернет-Ассоциацией Украины (27.09); УКР-ДВБ-Форум (26.09); уставов-НАМ (3.10 оттиск факса), Укр-ДВБ-Форум (12.10 – дата регистрации организации в Минюсте).

– Данные факты давали Комитету основания для отклонения всех поданных кандидатур, кроме кандидатур от НСЖУ (Шпак В. И Лубченко И.). Однако Комитет принял единогласное решение допустить к конкурсу кандидатуры от НАМ, НСЖУ и НМПУ. Чтобы не лишать другие общественные организации возможности все-таки принять участие в конкурсе 8 голосами из 10 (против – А. Шевченко и С. Курпиль) Комитет решил объявить дополнительный конкурс на три дня.


detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY