У Держдуму внесено законопроект про повну заборону реклами тютюну, тютюнових виробів і курильних приналежностей, повідомили у вівторок, 24 жовтня, в апараті нижньої палати російського парламенту.
Крім цього, автори документу пропонують посилити вимоги до попереджуючих написів про шкоду паління на пачках з тютюновою продукцією. Відповідно до законопроекту, площу таких написів необхідно збільшити з чотирьох до 50% від загальної площі поверхні упакувань.
Законопроект на розгляд у нижню палату вніс член Ради Федерації Андрій Іщук.
Як сказано в пояснювальній записці до документа, прийняття документа дозволить зберегти життя десяткам і навіть сотням тисяч громадян РФ.
Розробники законопроекту зазначають, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ), за останні роки поширення паління в Росії можна порівняти зі справжньою епідемією.
Відповідно до інформації ВОЗ, запеклими курцями сьогодні можна назвати 50-60% російських чоловіків. Серед деяких категорій громадян ця цифра досягає 95%. Крім того, у Росії курить мінімум кожна десята жінка, а серед старшокласників і студентів - 53% юнаків і 28% дівчат.
"За даними, оприлюдненими міністерством охорони здоров’я і соціального розвитку РФ, паління і викликувані їм захворювання щорічно стають причиною смерті не менш чим мільйона громадян нашої країни. Подібна ситуація не може бути допустимою, і держава зобов’язана проводити комплекс заходів, спрямованих на обмеження паління тютюну і зниження числа курців", - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.
Розробники також зазначають, що сьогодні паління - одна з основних причин зростаючої смертності в Росії, оскільки воно значно скорочує тривалість життя людини, викликає важкі, часом невиліковні, хронічні захворювання - онкологічних, серцево-судинні, дихальних шляхів.
У пояснювальній записці приводяться дослідження ВОЗ, згідно яким у світі 90% смертей від раку легень, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця зумовлені палінням.
Нікотин, що міститься ж у тютюні, ВОЗ відносить до наркотиків. У нікотині присутні більш 43 токсичних речовин, що викликають ракові пухлини, стверджують фахівці.
Крім того, за даними ВОЗ, кожних десять секунд на планеті вмирає один запеклий курець. Без ефективних дій суспільної охорони здоров’я до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди, попереджають лікарі.