detector.media
05.10.2006 13:31
Відбулася прес-конференція на тему «Новий етап розвитку 5 каналу»

Прес-конференція на тему «Новий етап розвитку 5 каналу» відбулася 5 жовтня в агенції «Інтерфакс-Україна». Участь у ній взяли засновник каналу Петро Прошенко, генеральний директор Іван Адамчук, шеф-редактор Олександр Народецький та голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко.

 

Пряма трансляція конференції розпочалась о 12.50. Шеф-редактор каналу Олександр Народецький, що виконував роль ведучого, розповів про плани керівництва каналу. Зокрема, він  заявив про посилення діяльності зі збору власної інформації як за кордоном (передбачається відкриття представництва у Брюсселі), так і в регіонах.

 

За словами Народецького, головною проблемою каналу пов'язані з іміджем. 75% глядачів, за його словами, вважають канал заангажованими та упередженими. „Опитування свідчать, що нас сприймають не так, як нам би хотілось,” – зауважив він, і згадав про видатну громадянсько-політичну місію каналу за часів Помаранчевої революції. Над іміджем каналу повинні працювати всі його працівники, аби повернути глядачам віру в незалежність і незаангажованість 5-го – це позиція власників каналу.

 

Ініціатива створення Громадської ради також походить від власників 5 каналу. Іван Адамчук зазначив, що така ідея обговорювалась у колективі вже давно. Він сподівається, що участь Громадської ради у роботі каналу сприятиме підвищенню професійного рівня журналістів.

 

Згоду на свою участь у Громадській раді вже дали Ігор Юхновський, Андрій Шевченко, В'ячеслав Брюховецький, Мирослав Попович, Роман Лубківський, Семен Глузман, Борис Патон, Ада Роговцева, Євген Захаров, Оксана Білозір, Євген Сверстюк, Микола Рябчук. В процесі переговорів із керівництвом каналу перебувають Сергій Бубка, Борис Олійник, Вадим Писарев, Іван Вакарчук, Ліна Костенко, Оксана Забужко, Атена Пашко, Григорій Грабович та інші.

 

Андрій Шевченко назвав прес-конференцію підтвердженням свободи слова та зробив історичний екскурс, згадавши про підписання в 2003 році „Угоди про взаєморозуміння”. Він висловив жаль із того приводу, що в Громадську раду не ввійшов Роман Скрипін (свою позицію щодо сучасного стану 5 каналу Роман нещодавно висловив у інтерв'ю „ТК”).  Андрій Віталійович пожартував, що „у членів Громадської ради є одне право – дивитися 5 канал”.

 

Відомий політичний діяч Ігор Юхновський висловив своє бачення ролі Громадської ради у житті каналу. Після цього Олександр Народецький надав слово Петру Порошенку. Власник каналу подякував усім співзасновникам каналу за те, що „втягнули” його у цей проект. Він висловив незгоду з самокритичними висловами Народецького та Адамчука, сказавши, що ставиться до 5 каналу, як до своєї дитини. На думку Петра Олексійовича, найголовніше – зберегти дух каналу.

 

В умовах, коли, на жаль, в країні відсутнє громадське телебачення, і навряд чи в найближчі місяці воно буде створене, хоча кількість прихильників його збільшується, тим, що сьогодні певні стандарти громадського телебачення будуть впроваджені Громадською радою 5 каналу, можна пишатися,” – сказав Петро Порошенко. Після цього Олександр Народецький запросив учасників підписати Угоду про взаєморозуміння. Текст обіцяли оприлюднити на сайті каналу, хоча, у відповідь на запитання кореспондента "ТК" щодо змін у новому тексті угоди Олександр Народецький заявив, що в ньому немає нічого нового в порівнянні з Засадами редакційної політики 5 каналу, підписаними в 2003 році. Петро Порошенко додав, що своїми підписами учасники прес-конференції засвідчують вірність засадам, випробуваним трьома роками роботи каналу. Після цього трансляція була перервана новинами, хоча журналісти щойно почали ставити запитання. Після завершення випуску новин 5 канал почав транслювати засідання Верховної Ради.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY