4 жовтня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму черговому засіданні розглянула ряд планових питань: про видачу ліцензій на ефірне мовлення телерадіокомпаніям та провайдерам програмної послуги; про результати перевірки компаній.
Вирішено видати ліцензії Козятинському КП «Телерадіомовна редакція «Погляд» та безпосередньо редакції «Погляд» (Вінницька область). Не отримало ліцензії ТзОВ «Телекомпанія «БЕРЕГ-ТВ» с. Мала Бийгань Берегівського району Закарпатської області через відсутність деяких необхідних документів.
Крім того, Національна рада не розглянула заяви на ліцензування восьми телерадіоорганізацій у зв’язку з недотриманням ними певних умов Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
За результатами перевірки винесено попередження ДП телевізійних систем «Квант» ВАТ «Атомсервіс», м. Южноукрїнськ Миколаївської області; Київській ДРТРК; ТОВ Незалежній ТРК «Норма-ТВ», м.Одеса (до речі, це вже повторне попередження, вирішено розглянути ще раз це питання через місяць); ПП ТРК «Тонус», Автономна Республіка Крим; ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ», м. Гірник Донецької області. Результати повторної перевірки ТОВ ТРК «Телемережа», м. Новомосковськ Дніпропетровської області взято до відома.
На брифінгу, який відбувся після засідання Національної ради, було зазначено, що продовжуються перевірки телерадіокомпаній в Автономній республіці Крим. Нацрадою зафіксована велика кількість порушень, про які вже зазначалося на попередньому засіданні: незаконне використання державних інформаційних мереж (зокрема проводового радіо), порушення норм ретрансляції тощо.
На запитання журналістів, як Національна рада відреагувала на заяву представника Президента в Криму Геннадія Москаля, Віталій Шевченко відповів, що поки що не бачив офіційної заяви. Щодо самого прохання пана Москаля, а саме не закривати «Транс-М-Радіо» за трансляцію російською мовою, члени Нацради повідомили, що дане радіо позбавили ліцензії не через трансляцію російською, не у мові справа. А в тому, що воно без погодження ретранслює зарубіжне (Російської Федерації) радіо. Кримські телерадіомовники мають право згідно з ліцензіями, виданими ще до вступу в силу Закону України «Про телебачення і радіомовлення», транслювати до 70 % програм неукраїнською мовою. А насправді вони мають усі 96%.
«Ви не знайдете жодної телерадіокомпанії в Криму, де домінував би вітчизняний продукт, я вже не кажу про українську мову, - зазначив голова Нацради Віталі Шевченко. – Хоча відповідно до нового Закону ці питання регулюються набагато жорсткіше».
Світлана Остапа, «Детектор медіа»