detector.media
22.09.2006 12:50
Медіа-профспілка стає на захист журналістів 5 каналу

Медіа-профспілка оскаржує рішення Прокуратури міста Києва, яка відмовила у порушенні кримінальної справи за фактом нападу на знімальну групу „5 каналу” з боку служителів Києво-Печерської Лаври на чолі з архієпископом Павлом, що стався 28 серпня 2006 року. «Ми оскаржуємо результати поверхової дослідчої перевірки в Генеральній прокуратурі», - каже Михайлина Скорик, голова Київської незалежної Медіа-профспілки.

За її словами, слідчі не врахували всі обставини конфлікту, не дослідили наявні докази й не провели необхідні дослідчі дії. „У листі-відповіді столичної прокуратури про відмову передавати справу до суду міститься інформація лише про те, що цей конфлікт стався між журналісткою, отцем Павлом й «невідомими особами у рясі». На наш погляд, Прокуратура міста Києва була зобов’язана провести всі необхідні дії в рамках дослідчої перевірки й встановити, хто є тими «невідомими особами у рясі», – сказано у скарзі за підписом Михайлини Скорик, надісланій сьогодні на ім’я Генпрокурора Олександра Медведька.

„На підтвердження того, що під час конфлікту було багато людей, які можуть дати свідчення в цій справі, слугує любительський відеозапис інциденту, здійснений випадковими туристами”, - додає голова КНМП.
 
Медіа-профспілка також звертає увагу Генпрокурора на те, що столична прокуратура створила дуже небезпечний прецедент. „У результаті поверхової і непрофесійної перевірки, проведеної підлеглим Вам прокурором у справі за участю журналістів (яка, на нашу думку, може містити ознаки злочину проти журналістів і незаконного обмеження свободи слова), фактично створено ще один прецедент фізичної розправи над неугодними журналістами”, - сказано у скарзі.
 
Нагадаємо, що 28 серпня 2006 року на території Києво-Печерської Лаври стався конфлікт між знімальною групою «5 каналу» і представниками церкви на чолі з настоятелем Києво-Печерської Лаври архієпископом Павлом. Владика та невідомі люди силоміць відібрали у знімальної групи відеокамеру, вилучили касету і завдали тілесних ушкоджень оператору О.Плотнікову.
 
У той же день постраждала журналістка телеканалу Наталя Тугузова написала заяву до Печерського РВВС в м. Києві з вимогою порушити кримінальну справу за ст. 171 ККУ. Пізніше всі матеріали передали до Прокуратури міста Києва, яка, посилаючись на п. 2 ст. 6 КПК України, прийняла рішення про відмову у порушенні кримінальної справи


«Детектор медіа» за інформацією прес-служби Медіа-профспілки

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY