16 вересня українці вшановували пам'ять Георгія Ґонґадзе і нагадували владі про загиблих журналістів
О 19.00 на столичний Майдан Незалежності вийшло близько 1500 громадян із свічками в руках та плакатами, на яких були написані прізвища 38 загиблих українських журналістів, намальований перекреслений автомат Калашникова тощо. Вони утворили коло, яке постійно розширювалось. О 19.45 у цьому колі зачитали прізвища 38 журналістів, убивства яких не були розслідувані належним чином. Після цього настали 10 хвилин мовчання. Як зазначає
Майдан-Інформ, торік на подібній акції мовчання тривало 5 хвилин, але тоді всі сподівались, що в подальшому такі акції вже не будуть потрібні, адже вірили, що вбивство Ґонґадзе буде розврите.
Після цього колона рушила до Секретаріату Президента. На Банковій вони виклали свічками слово ГІЯ та залишили плакати на сходах разом із свічками. Стіни будинків на вулиці Банковій позначили табличками «вул. Георгія Ґонґадзе». На відміну від минулого року, ніхто з чиновників до маніфестантів не вийшов.
Фото з акції можна поділитись у
фотогалереї Майдану.
Уранці 16 вересня представники органів влади та політичних партій влаштували окремий мітинг на перехресті доріг на Таращу і Чернин на кургані, насипаному на честь Ґонґадзе 2001 року активістами комітету «За Правду!». Переважна більшість учасників вечірнього мітингу проігнорували офіційний ранковий, оскільки вважають, що влада лише використовує прізвище Ґонґадзе для піару, а насправді не зацікавлена у розслідуванні його вбивства.