detector.media
11.08.2006 10:58
Визначено лауреатів премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності

До дня народження  видатного українського письменника, вченого та громадсько-політичного діяча І.Я. Франка – 27 серпня, починаючи з 2004 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2003 року № 1832 «Про премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності» щорічно присуджується премія імені Івана Франка. ЇЇ отримують автори нових оригінальнихі публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Премія присуджується Комітетом, який створений і діє на громадських засадах, до складу якого входять представники Держкомтелерадіо, Мінкультури, Міносвіти, Національнї академії наук, Академії мистецтв, Національної спілки журналістів та інших творчих спілокна чолі з Головою Державного комітету телебачення і радіомовлення України  Іваном Сергійовичем Чижем.

9 травня цього року на засіданні Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, в присутності працівників засобів масової інформації, розглядалися 19 кращих робіт із різних регіонів України, що були оприлюднені в друкованих та електронних ЗМІ та направлені Комітету у відповідності до Положення про премію. На засідання також проходив конкурсний відбір творів претендентів на здобуття премії імені Івана Франка.

Лауреатами премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності в 4 номінаціях визнано.
За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації -  Балабко Олександр Васильович, головний редактор газети «Вечірній Київ», член НСЖУ, за книгу «Синьор Ніколо й синьор Мікеле Рим Гоголя й Капрі Коцюбинського». Есеї. К. Тов.Видавництво «Факт», 2006 р. та  Михайловський Володимир Іларіонович за публікацію  книги «Між страхом і любов’ю», Чернівці, видавництво «Буковина», видавничий дім «Букрек», 2006 р.

За кращий твір у телевізійній сфері - Безгін Ігор Дмитрович, автор і ведучий публіцистичної теленовели «Академік Колесса» за цикл телевізійних передач «Академіки. Життя в мистецтві», започаткований телевізійною компанією «ТЕТ» та Стогній Костянтин Петрович, головний редактор Студії документальних фільмів і спеціальних проектів телеканалу «Інтер» за цикл телевізійних програм, автор багатьох сюжетів і документальних фільмів.

За кращий твір у радіомовній сфері -  Хоменко Ілля Андрійович, Фоменко Володимир Ілліч, автори циклу; Обручов Василь Федотович, режисер-постановник; Тютюн Софія Степанівна, редактор; Табаченко Анатолій Дмитрович, художній керівник проекту - Тютюн Софія Степанівна, Табаченко Анатолій Дмитрович, за серію драматичних міні-радіовистав Національної радіокомпанії України, присвячених класику української літератури Івану Франку.

За кращу наукову роботу в інформаційній сфері - Кінько Тарас Андрійович, незалежний журналіст, письменник,  керівник науково-дослідного Фонду «Місія Інтелектуальних Ініціатив» за публікацію публіцистичного нарису «Люди мають знати, з чого починається Батьківщина», надрукованому в літературно-художньому та громадсько-політичному журналі «Дніпро» № 1-2, 2005 рік.

Дипломи  лауреатам премії імені Івана Франка та грошові винагороди будуть вручатися в урочистій обстановці Головою Комітету Іваном Чижем напередодні 150-річчя від дня народження Івана Франка.

Детектор медіа за повідомленням прес-служби Деркомтелерадіо

 


 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY