Громадяни України оцінюють роботу міліції дещо краще, ніж, у квітні 2004 року, тобто за попереднього керівництва Міністерства внутрішніх справ.
Найвище оцінюється робота Міністра внутрішніх справ, найнижче - робота керівників обласних управлінь МВС.
До такого висновку дійшов Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова у результаті соціологічного опитування "Ставлення громадян України до міліції, їх оцінка діяльності Міністерства внутрішніх справ України та його керівництва".
Соціологи відзначають, що українській міліції довіряють 40% опитаних громадян. Частіше висловлюється довіра міністру внутрішніх справ України, дільничним інспекторам, міліції міста (села, селища), в яких мешкають респонденти, найрідше керівникам регіональних управлінь МВС.
Згідно з опитуванням, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко є досить популярним як політик, а також відносно високий рівень довіри, порівняно з іншими політиками. Більш ніж 30% респондентів називають Луценка "цілком" або "скоріше" самостійним політиком, хоча він не є лідером політичної сили. При цьому, за результатами опитування, чим вищий рівень довіри до міністра внутрішніх справ, тим частіше його називають самостійним політиком: серед тих, хто йому повністю довіряє, - 88,2%, серед тих, хто зовсім не довіряє, - лише 4,8%.
Відповідаючи на запитання про ставлення до політичних сил, залежно від того, хто саме з політиків її очолить, найчастіше респонденти як найбільш "бажаних" лідерів називають тих, хто вже очолює політичні сили лідера БЮТ Юлію Тимошенко, лідера Партії регіонів Віктора Януковича, Президента України Віктора Ющенка і лідера СПУ Олександра Мороза.
Але відразу за ними у цьому списку йде Луценко, випереджаючи таких політиків як лідер Народної партії Володимир Литвин, лідер ПСПУ Наталія Вітренко, лідер КПУ Петро Симоненко, прем’єр-міністр Юрій Єхануров, лідер ПППУ Анатолій Кінах. "Тобто Луценко сприймається значною частиною населення як потенційний лідер політичної сили", - вважають соціологи.
Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 18 травня по 2 червня 2006 року за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за регіоном проживання, типом поселення, віком і статтю. Вибірка побудована як багатоступенева, стохастична з квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки не перевищує 1,0%. Усього було опитано 11075 респондентів.