detector.media
23.05.2006 16:30
У Нацраді відбулась презентація практичних досліджень прийому програм цифрового телемовлення

У Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася презентація перших практичних досліджень прийому програм цифрового телемовлення портативними пристроями, розміщеними в рухомому транспорті

У презентації взяли участь голова Національної ради В.Шевченко, заступник голови Національної ради І.Курус, керівники структурних підрозділів Національної ради, представники засобів масової інформації.

Презентацію проводили В. Гайворонський – голова правління ЗАТ „Українська цифрова телемережа” та  І. Омелянюк –  генеральний директор Науково-виробничого підприємства „Квант-Ефір”.

У вступному слові В. Шевченко зазначив, що протягом останніх років спостерігається стрімке зростання цифрових технологій.  На 23 черговому засіданні країн-членів учасників Європейської Платформи Регуляторних Органів, яке проходило в Данії і звідки нещодавно повернулася делегація Національної ради, значну увагу було приділено саме  питанням цифрового мовлення. Українська держава не стоїть осторонь від запровадження новітніх технологій та сучасних підходів у сфері медіа. Національна рада відповідно до Закону України „Про телебачення і радіомовлення” сприяє впровадженню цифрового мовлення в Україні.  Першими підсумками такої роботи стало надання у квітні ц. р. чотирьом телерадіоорганізаціям ліцензій Національної ради на цифрове мовлення.

В.Гайворонський повідомив, що компанія „Українська цифрова телемережа” створена 2005 року з метою впровадження цифрового ефірного телебачення в Україні як оператор телекомунікацій (цифрових телемереж). Один із засновників компанії – НВП „Квант-Ефір”, яке виступає в ролі стратегічного  інвестора,  оскільки є вітчизняним виробником телевізійного та радіопередавального обладнання і має досвід впровадження експериментального цифрового ефірного мовлення на 51 ТВТ у Києві.

Українська цифрова телемережа планує побудувати в Україні мережу цифрового ефірного телебачення з орієнтовним покриттям до 95%  території країни. Сьогодні УЦТМ має кілька варіантів ТЕО і бізнес-планів щодо реалізації діяльності з різною кількістю мультиплексів.
Впровадження цифрового ефірного телебачення в Україні дасть змогу:
– збільшити кількість телевізійних та радіопрограм  у ефірі за рахунок впровадження нових технологій цифрового мовлення та раціонально використовувати частотний ресурс;
– задовольнити потребу ринку в більш якісних послугах із розповсюдження теле- і радіопрограм;
– поліпшити якість телевізійного зображення і звукового стереофонічного супроводу для споживачів;
– надати можливість розповсюджувати нові програми телерадіокомпаній, які не мають аналогових ефірних частот;
– запровадити додаткові мультимедійні послуги (мобільне телебачення, ТВЧ, Інтернет та електронна пошта, телетекст, різноманітні інформаційні послуги, відеопрограми на замовлення тощо).

УЦТМ планує реалізувати комбіновану модель цифрового ефірного мовлення, де частина послуг із розміщення телевізійних програм стандартної якості надається у відкритому вигляді, послуги оплачують телерадіомовні компанії. Це насамперед програми державних телерадіокомпаній та програми супутникового мовлення. Як відомо, перегляд програм цифрового телебачення можливий лише за умови, коли споживач придбав приставку (set-top box), ціна якої сьогодні становить до $50 США. Експерти передбачають зниження ціни на STB до  $30 за умови їх масового виробництва. Нині в Європі продано понад 10 млн. сет-топ-боксів, а за 2–3 роки прогнозується збільшення продажу до 50–70 млн. штук.

Інші телевізійні програми стандартної якості, додаткова спеціальна інформація та відео на замовлення поширюються у закодованому вигляді, послугу оплачує абонент.
 
 І. Омелянюк, представляючи результати практичних досліджень, розповів про можливості та перспективи прийому програм цифрового телемовлення портативними пристроями, розміщеними в рухомому транспорті.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки розробленій  на замовлення АТ УЦТМ Науково-виробничим підприємством „Квант-Ефір” новітньої високотехнологічної головної станції цифрового мультиплексування телерадіопрограм. Впровадження стандарту DVB дало змогу транслювати телебачення в прямому ефірі на мобільні портативні пристрої, зробивши не тільки стиль перегляду телебачення, а й сам контент не менш мобільним. Тепер  телевізійні програми можна буде дивитися де завгодно й коли завгодно. Телекомпанії, які розповсюджуватимуть свої програми  за допомогою цифрової ефірної телемережі, отримають можливість першими освоїти новітні технології і за їх допомогою вийти на нові медіа-ринки.

Можна назвати основні фактори оптимального переходу на цифрове ефірне мовлення в Україні:
– перехід на цифрове мовлення дасть реальну фінансову вигоду споживачам (глядачам) і провайдерам послуг (телекомпаніям, операторам, виробникам програм);
– у всьому світі цифрове ефірне телебачення впроваджується дуже високими темпами, урядами всіх високорозвинутих країн ухвалені жорсткі плани щодо повного переходу на цифрове мовлення до 2007– 2012 років;
– впровадження цифрового  мобільного телебачення прискорить перехід на цифрове ефірне мовлення;
– ринок України вже має достатній потенціал для широкого впровадження цифрового ефірного телебачення;
– досвід свідчить, що в усіх країнах ЄС впровадження цифрового ефірного телебачення відбувається за активної підтримки урядів країн і Єврокомісії;
– найжиттєздатніша модель переходу – комбінована (розповсюдження комбінованих пакетів, де приблизно 60% програм транслюються безкоштовно, а приблизно 40% – за плату).

Підсумовуючи теоретичну частину презентації, І.Курус наголосив, що керівництво нашої країни з розумінням ставиться до питань впровадження цифрових технологій в Україні. На відміну від інших держав СНД в Україні законодавчо врегульовано питання переходу на цифрове мовлення. Нині відбувається активний діалог між відомствами, компетентними у вирішенні цих питань, є надія, що консенсусу буде досягнуто.

Всім  присутнім на презентації була надана можливість на практиці оцінити переваги мобільного прийому при перегляді пакета телепрограм у спеціально обладнаному автомобілі під час руху вулицями Києва.



"Детектор медіа" за повідомленням прес-служби Національної ради.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY