Як відомо, з 1 березня цього року набрав чинності Закон України „Про телебачення і радіомовлення”. Цим законом врегульовано такий вид діяльності, як надання програмної послуги з використанням кабельних багатоканальних телемереж та систем МІТРІС, ТЕЛЕСЕЛО, ММДС тощо.
Нацрада з питань телебачення та радіомовлення поширила заяву, у якій, зокрема, говориться: "Закон чітко визначив таких суб’єктів господарювання як „провайдери програмної послуги”, діяльність яких однозначно підлягає ліцензуванню Національною радою. У законі сказано, що ліцензуванню підлягає діяльність суб’єкта господарювання незалежно від форми власності, населеного пункту, кількості абонентів, інших особливостей багатоканальної телемережі".
За оцінкою фахівців загальна кількість кабельних багатоканальних телемереж в Україні становить близько 1200. Кількість виявлених кабельних телемереж на сьогодні становить 763. Отримали ліцензії Національної ради на право користування каналами мовлення в багатоканальних телемережах 525 організацій кабельного телебачення. Незаперечним фактом є те, що лише 70 відсотків від виявлених кабельних телемереж працюють у правовому полі і їх діяльність контролюється державою.
На думку Нацради, найбільшу загрозу неконтрольована діяльність становить для інформаційної безпеки країни, оскільки з багатоканальних телемереж витісняються програми вітчизняних телерадіоорганізацій.
Особливе занепокоєння Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення викликає стан справ із діяльності великої кількості провайдерів програмної послуги, зокрема – кабельного телебачення в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Одеській, Харківській областях, Автономній Республіці Крим і в м. Києві.
Враховуючи надзвичайну важливість порушеної проблеми та катастрофічний стан щодо дотримання провайдерами програмної послуги вимог чинного законодавства, Національна рада звернулася до Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України з проханням вжити заходів щодо припинення безліцензійної діяльності провайдерів програмної послуги.
"Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вважає, що лише спільними зусиллями можна виявити всіх провайдерів програмної послуги, котрі працюють без ліцензії, зупинити їх протизаконну діяльність та змусити працювати відповідно до вимог Закону України „Про телебачення і радіомовлення”" - говориться у заяві.
"Детектор медіа" за інформацією прес-служби Національної ради.