"Анімакрок" - це молодший брат великого анімаційного свята "Крок". Упродовж трьох днів кияни побачать мультфільми з понад десяти країн світу. У Києві покажуть стрічки з Угорщини, Португалії, Франції та инших країн, а також прем’єри робіт українських мультиплікаторів. Вітчизняні мультфільми на міжнародних фестивалях останнім часом дістають високі нагороди.
Та побачити їх тільки на фестивалях і можна. До речі, виробляють їх не так вже й мало - 9-10 мультиків на рік.
Два кроти з іменами Коп та Штик можуть стати героями першого українського мультсеріалу. Нині першу його серію створюють на студії "Укранімафільм". І якщо спроба буде вдалою, пригоди веселих тваринок триватимуть.
Борис Волков, режисер, художник-постановник анімаційного фільму "Коп та Штик"
Истории должны быть забавными. И самое главное, чтобы они не были жестокими, чтобы они приносили, чтобы они были поучительные и добрые. Если это получится, то это будет интересно
Коп та Штик мають стати своєрідними тягачами української анімації. Мультсеріали і повнометражні фільми нині є найперспективнішими напрямками. Українська анімація щойно оговталася після абсолютного занепаду. Тепер на "Укранімафільмі" знімають десь по 10 мультиків щороку. У 90 роки - ледве створювали один-два. Порівняно з тим часом, нині вітчизняний мультик переживає справжній підйом. 2006-го на анімаційні фільми виділили 4 з половиною мільйони гривень. Два роки тому було лише 600 тисяч.
Віктор Слєпцов, генеральний продюсер-директор "Укранімафільм"
Працюємо над проектом перший український серіал. Сьогодні ми маємо уже в запуску 11 і є матеріал ще на 11 короткометражних фільмів
Над пригодами хлопчика з мультику "Найменший" ось уже кілька місяців працює аніматор Сергій Мельниченко. Від нього залежить, яким буде головний герой - як він рухатиметься та поводитиметься. Робота ця довга й копітка. За цілий день можна зняти десь 7-8 секунд мультику.
Цієї копіткої праці Сергій навчає і свою майбутню зміну - дітей. Він керує анімаційним гуртком у центрі творчості учнів. На фестивалі "Анімакрок" юні митці влаштували майстер клас для своїх однОлітків. Тут діти вчаться робити мультики, яких не бачать на екранах телевізорів.
Тепер головна проблема полягає в тім, що ці мультики не показують по українському телебаченню. На студії "Укранімафільм" їх роблять на замовлення міністерства культури. Йому й віддають готові. Куди їх дівають потім, автори не знають. Але за останні роки режисери не бачили ще жодного свого витвору по телевізору.